Co píšete na pohled?

Nevíte si rady s vhodným textem pro vaši pohlednici? Stavte se zde.

Co píšete na pohled?

Příspěvekod Karlinho » pát 27. zář 2013 23:20:51

Co obvykle píšete na pohled? Uvedu jeden svůj příklad:

Hi there, ahoj! How are you? My name is Karel and I believe that this postcard will make you little bit happier. Greetings from Czech Republic!

"You can't stop the waves but you can learn to surf."

Happy surfing and Postcrossing. Měj se krásně - have a nice day!

Občas ještě přihodím něco o Komenském, protože bydlím v Nivnici.

Dva mé oblíbené a krátké anglické citáty:

Remember - stars can't shine without darkness.

Always laugh when you can. It is cheap medicine.

Co píšete vy?
karelhladis.cz ~ Mé pohledy na výměnu ~ Má sbírka ~ Vidím v lidech víc, než jen výlet na Měsíc.
Karlinho
Člen
Člen

Re: Co píšete na pohled?

Příspěvekod Helenaka » úte 01. říj 2013 20:29:25

Nemám ráda jednotvárnost, a tak vždy když to jde vymýšlím pro každého adresáta něco originálního. Samozřejmě ne vždy vím o čem psát - v tom případě se chytám toho co je na obrázku a píšu např. informace o památce nebo místu případně autorovi uměleckého díla, které je vyobrazeno na pohlednici.

Pochlubím se jedním pohledem, který se mi myslím povedl a zároveň bych chtěla aby stejně upravené pohledy chodily i mně. :) Jedná se o tento: http://www.postcrossing.com/postcards/CZ-312839 - zadní strana v příloze.

CZ-312839-02.jpg
CZ-312839-02.jpg (284.33 KiB) Zobrazeno 11150 krát
Naposledy upravil Helenaka dne ned 24. lis 2013 21:28:13, celkově upraveno 1
Helenaka
Člen
Člen

Příspěvekod Suzanka93 » stř 02. říj 2013 9:49:26

Já píšu pokaždý něco jinýho:) většinou začnu že se jmenuju Zuzana a od mala bydlím v Praze. Potom popíšu pohled, případně napíšu o něčem, co mě zaujalo na profilu přijemce:D a pak tradičně píšu "Have a wonderful day, posílám pozdravy z Prahy":) Jinak nemám žádný "vzor", který bych kopírovala na každý pohled:)
Suzanka93
Člen
Člen

Příspěvekod Janna » stř 02. říj 2013 10:40:26

Já mám samozřejmě pár frází, které píšu častěji, ale jinak píšu pokaždé něco jiného, podle toho na co reaguji z profilu, či třeba když popisuju pohled a tak :)
Když si opravdu nevím rady, co napsat (například když uživatel nemá na profilu nic napsáno, tudíž není na co reagovat), tak většinou napíšu nějaké krátké info o sobě a o Brně :) Každopádně vždycky napíšu alespoň několik vět, sama nesnáším, když mi přijde jen "Happy Postcrossing"... :?
Janna
Člen
Člen

Příspěvekod Idris » stř 02. říj 2013 19:25:25

Já standardně na začátek napíšu pozdrav a pár informací o sobě. A pak se to různí - snažím se plnit přání adresátů, ale když daný člověk nemá v profilu uvedeno, co chce na pohled napsat, většinou okomentuju pohled nebo nějakou informaci na jeho profilu, ke které mám vztah. Někdy se podělím o zajímavou informaci, kterou jsem se daný den dozvěděla. Dneska jsem na pohled psala etymologický rozbor :lol: Každopádně mívám dost často problém všechno na pohled vecpat a nemám ráda pohledy, které mají vzadu moc natištěného textu a na které se mi toho moc nevejde ;) Ale když posílám do Ruska, bývám stručnější a píšu prostě to, co umím říct, případně co mi google překladač nevyhodí moc pofidérně :D
Idris
Člen
Člen

Příspěvekod Oter » ned 06. říj 2013 14:54:04

Tak já vždy napíšu, že se jmenuji Tereza, kolik mi je a odkud jsem + v češtině. Pak buď vysvětlím, proč posílám tu danou pohlednici, nebo reaguji na něco, co mají v profilu. No a pokud tam nic nemají, tak napíšu, jaké je mé městečko, co se mi tu líbí a co by měl dotyčný vidět, jaké mám zájmy a že kromě studia na vysoké (které mě moc baví) mám malé dítě. Taky vždy přidám zpětnou adresu (pokud se pohledy líbí, tak se občas dočkám i pohledu navíc zpátky).
Oter
Člen
Člen

Příspěvekod Karlinho » ned 06. říj 2013 16:45:09

Přidávám článek z našeho blogu:

http://blog.postcrossing.cz/2013/10/dvacet-napadu-napsat-pohlednici/

Vidím to tak, že ze všech nápadů, které tady zazněly, udělám druhý díl :)
karelhladis.cz ~ Mé pohledy na výměnu ~ Má sbírka ~ Vidím v lidech víc, než jen výlet na Měsíc.
Karlinho
Člen
Člen

Příspěvekod Adriana82 » pon 07. říj 2013 10:37:11

Většinou píšu to otřepané - srdečné pozdravy z .... nebo maluji počasí. Pokud uživatele něco zajímá,odpovídám na jeho dotazy,co má v profilu :logo:
Adriana82
Člen
Člen

Příspěvekod Majky » pon 07. říj 2013 20:11:54

moje první věta je vždy stejná "pozdrav z průmyslového města Ostrava v České Republice" (Anglicky nebo Německy, případně Česky, když chtějí) a pak už se přizpůsobuju jejich profilu... nejčastěji popisuju, co posílám, například, že na obrázku je oblíbená česká pohádková postavička (Poppy Dolly and the Butterfly Emanuel mě vždycky pobaví), budovu, krajinu... když chtějí info o mně, napíšu kolik mi je a kde dělám, co čtu nebo tak... ráda píšu o areálu Vítkovic, protože je to hodně zvláštní industriální památka a hlavně Němci to milují... a končím pokaždé větou Have a nice time, když má někdo milý profil, tak mu to posílám ještě "with love" :lol:
taky kreslím počasí...
Dont look back in anger...
Majky
Člen
Člen

Příspěvekod alentro » úte 08. říj 2013 8:05:32

Já většinou začínám s nějakým tím Hello! Greeting from the Czech Republic. Pak se snažím reagovat na něco, co má adresát v profilu, občas píši o sobě, doporučuji třeba hudbu a filmy...někdy tam mají i přímo napsané, co by chtěli slyšet...
Jindy píšu třeba o samotné pohlednici nebo o České republice. Snažím se ale nepsat pouze nějaká fakta, našla jsem si i nějaké zajímavosti a česká nej, takže píšu například o Pražském hradě, že je největším hradním komplexem na světě, o síti turistického značení, o kontaktních čočkách, kostce cukru...o slově robot, dolar, pistole a tak různě no... :)
Taky se snažím pohled něčím odlišit, takže občas místo psaní maluji a teď plánuji i poskládat text z vystřižených písmen z časopisů :-D
alentro

Příspěvekod Gobliiins » pát 11. říj 2013 10:47:28

Tak to já se často snažím skrz skrz pohlednici dodat lidem na druhé straně pozitivní energii a dobrou náladu a píšu něco ve smyslu ať se nikdy nevzdávají svých snů, jdou si za svým cílem, usmívají se na lidi na ulici, pomůžou někomu, kdo to potřebuje a ať vnímají všechno krásné na tomto světě a užívají každého dne. Mě osobně by takový pohled od někoho hrozně potěšil, zvedl mi náladu a pomohl se na chvilku zamyslet, jak žiju svůj život :)
Gobliiins
Člen
Člen

Příspěvekod Majky » pát 11. říj 2013 19:59:05

Gobliiins, od Tebe bych chtěla pohled :)
Dont look back in anger...
Majky
Člen
Člen

Příspěvekod Janna » pát 11. říj 2013 21:15:42

Gobliiins píše:Tak to já se často snažím skrz skrz pohlednici dodat lidem na druhé straně pozitivní energii a dobrou náladu a píšu něco ve smyslu ať se nikdy nevzdávají svých snů, jdou si za svým cílem, usmívají se na lidi na ulici, pomůžou někomu, kdo to potřebuje a ať vnímají všechno krásné na tomto světě a užívají každého dne. Mě osobně by takový pohled od někoho hrozně potěšil, zvedl mi náladu a pomohl se na chvilku zamyslet, jak žiju svůj život :)

V podobném pozitivním duchu mi přišel pohled od jednoho uživatele z USA - šíleně mě potěšil :) Ale obecně se s takovými větami setkávám častěji, i já někdy píšu něco takového, pokud z profilu cítím, že se jedná o pozitivní dobrou osobu :)
http://www.postcrossing.com/postcards/US-2304731
Přílohy
SCN_0407.jpg
SCN_0407.jpg (192.23 KiB) Zobrazeno 9931 krát
Janna
Člen
Člen

Příspěvekod Shewalksinbeauty » ned 13. říj 2013 8:18:03

Já začínám Hello "jméno", protože i já sama mám ráda, když odesílatel na pohlednici osloví přímo mě. Potom se snažím vyhovět žádosti adresáta, popřípadě reaguji na nějakou konkrétní věc z profilu nebo z pohlednice. Velký úspěch mělo mimo jiné to, když jsem reagovala na adresu jedné holčiny, která žila v městečku se jménem velmi podobným jménu mého bývalého učitele. :rolling:
Shewalksinbeauty
Člen
Člen

Příspěvekod lenka92 » ned 13. říj 2013 11:17:46

Já se obvykle představim a proč jsem v Irsku. A pak napíšu to co lidi maj na profilu - třeba ted jsem posílala do ruska a holčina měla na profilu že miluje jane austen tak jsem jí napsala co je moje oblíbená knížka a napsala jsem jí i k tomu citát :) obvykle se snažim napsat něco co by ti lidi potěšilo, a když nic konkrétního nemaj na profilu napíšu jim at se usmívaj každej den, protože to je proč ten den bude hezčí
lenka92
Člen
Člen

Další

Zpět na Co napsat na pohled