Krteček

Nevíte si rady s vhodným textem pro vaši pohlednici? Stavte se zde.

Krteček

Příspěvekod Karlinho » čtv 13. bře 2014 23:18:07

Velmi často posílám pohledy s Krtečkem a tak sem chci napsat to, co často píšu, jelikož věřím, že to poslouží i jiným.

Uvedu můj oblíbený citát Zdeňka Millera:

It took me a long time to realize it, but when I draw Krtek, I was drawing myself.
Trvalo mi dlouho, než jsem si uvědomil, že když kreslím Krtka, kreslím sám sebe.
—Zdeněk Miler

Pak je taky zajímavá informace, že počet dílů je více než 50 a zároveň je Krtek starý také více než 50 let :)

Na závěr ještě občas přidám informaci o tom, že byla nadabována pouze první epizoda Millerovými dcerami a obvykle to na pohled vystačí.
The first episode of the cartoon was narrated, but Miler wanted the cartoon to be understood in every country of the world, so he decided to use his daughters as voice actors.

Snad se krátký přehled líbil, jestliže píšete i něco dalšího, neváhejte přidat :)
karelhladis.cz ~ Mé pohledy na výměnu ~ Má sbírka ~ Vidím v lidech víc, než jen výlet na Měsíc.
Karlinho
Člen
Člen

Re: Krteček

Příspěvekod Helenaka » čtv 13. bře 2014 23:24:45

Já jsem psala info o cestě Krtečka do vesmíru :) :

Little Mole - an astronaut Andrew Feustel brought stuffed toy of this character on 16/05/11 into space.
/Krteček - astronaut Andrew Feustel 16. května 2011 vzal sebou do vesmíru plyšáka této pohádkové postavy.
Helenaka
Člen
Člen

Re: Krteček

Příspěvekod Majky » úte 18. bře 2014 16:50:07

This Little Mole doesn´t speak ordinary language. He speaks his own one. His voice belongs to daughters of artist Zdeněk Miler, who created him. Isn´t it cute? Little Mole speaks only a little. Mostly when he sees something amazing or when he wants something. E. g. new trousers with big pocket. You know, he needs this pocket for his treasures!

- Krteček nemluví běžným jazykem. Má svůj vlastní. Jeho hlas patří dcerám malíře Zdeňka Milera, který ho vytvořil. Není to roztomilé? Krteček mluví jen málo. Většinou, když ho něco zaujme nebo něco potřebuje. Jako nové kalhoty s velkými kapsami. Víš, on potřebuje velké kapsy na své poklady!

- není můj překlad...
Dont look back in anger...
Majky
Člen
Člen

Zpět na Co napsat na pohled