Jakým píšete písmem?

Máte trable s jazyky? Nemusí se týkat jenom angličtiny, řešíme tu vše.

Jakým píšete písmem?

Příspěvekod Majky » úte 19. lis 2013 0:26:57

zrovna mě napadlo...
ve velké většině píšu pohlednice tiskacím písmem, protože jsem zvyklá tak běžně psát... dneska jsem psala dva pohledy psacím... co když ho nepřečtou? já třeba přečtu tiskací azbuku, ale psanou ručně už ne... Rusové a Asijaté můžou mít taky problém s našim psacím písmem... vždyť i Němci mají některé písmenka jiné a to žijou vedle nás :lol: a Američani, mám pocit, píšou jen tiskací latinkou...
http://cs.wikipedia.org/wiki/Psac%C3%AD_p%C3%ADsmo

jakým píšete písmem?
Dont look back in anger...
Majky
Člen
Člen

Re: Co píšete na pohled?

Příspěvekod ybur » úte 19. lis 2013 15:34:41

Majky píše:jakým píšete písmem?

Latinkou píšu zásadně velkým tiskacím, právě proto, že v různých zemích některá psací písmena píšou trochu jinak než my, tak aby to přečetli. Naproti tomu azbukou píšu psacím, protože to mám zažité víc než tiskací písmena.

A abych se vrátila k tématu - na pohledy, pokud jsou místopisné, píšu většinou něco o tom místě, které je na obrázku - z historie, zajímavost, můj vztah k němu - případně ještě přidám odkaz na stránky v angličtině, kde se o daném místě může zájemce dovědět víc. Množství napsaného se taky liší podle toho, jak mě zaujme profil adresáta - někomu píšu víc, jinému jen stručně. No a samozřejmě taky podle toho, kolik je místa na pohlednici (třeba na těch od Rillicha je spousta věcí natištěná v češtině, takže na psaní moc místa nezbývá-i případný překlad musím zestručnit).
Nemístopisné-většinou je to podle přání v profilu adresáta, třeba když posílám české kreslené pohádky, napíšu něco o autorech a pod.
ybur
Člen
Člen

Re: Jakým píšete písmem?

Příspěvekod Adriana82 » stř 20. lis 2013 15:56:33

já velkejma tiskacíma :mrgreen:
Adriana82
Člen
Člen

Příspěvekod Angel » sob 23. lis 2013 1:16:25

Píšu jen tiskacím jako normálně. Psací písmo se mi většinou ani nelíbí, protože mi přijde, že tady hodně lidí strašně škrábe, takže se to nedá ani přečíst. Mně naštěstí přicházejí pohledy psané psacím písmem jen málokdy a od těch, co mají skutečně úhledný rukopis, ale stejně jsem ráda, že převažuje to tiskací písmo.
Angel
Člen
Člen

Příspěvekod Majky » sob 23. lis 2013 12:44:54

kamarádka má krásné psací písmo. říkala jsem jí, že jí ho určitě pochválí někdo z Německa. netrvalo dlouho a fakt, že jo - kromě známek a výběru pohlednice chválil příjemce i krásný rukopis... od lidí, kteří mi píšou v němčině dostávám pohlednice psané psacím, přeci jen, psaná němčina je dost podobná našemu písmu... občas mě zaujme něčí rukopis a dlouho si ho prohlížím... doufám, že to po mně přečtou, ale zatím nikdo nepsal, že by měl s něčím problém...
Majky
Člen
Člen

Příspěvekod PAKUNA » ned 24. lis 2013 11:53:42

Já píšu jedině HŮLKOVÝM PÍSMEM!!!

Dopisy nebo pohlednice, které posílám známým (v ČR) píšu psacím písmem.

Většina pohledů mi chodí napsaná psaním a často mám problém přečíst to, co mi napsali. Snažím se při registraci napsat i něco hezkého, aspoň poděkovat za pohlednici a oslovit je jménem - ale často je to naškrábané tak, že to jméno ani nepřečtu. :roll:
Give a man a free hand and he will run it all over you. Mae West
More tequila, more love, more anything. More is better. Meredith Grey
PAKUNA
Člen
Člen

Příspěvekod Idris » ned 24. lis 2013 17:03:07

Já píšu psacím a raději psacím i dostávám. Připadá mi osobnější, s hůlkovým písmem mám spojené formuláře a tak... Zatím se mi nestalo, že bych něco nepřečetla (dobře, vyjma některých podpisů) nebo že by si někdo stěžoval, že to po mně nemůže přečíst. A už mám ve sbírce pár opravdu krásných rukopisů :)
Idris
Člen
Člen

Příspěvekod Majky » úte 26. lis 2013 0:26:48

mi dneska přišla psací latinka z Ruska... vzhledem k tomu, že používají azbuku, tak mě to potěšilo...pak jsem si uvědomila, že když jsem byla v kontaktu s Rusama a byl problém s klávesnicí v azbuce, dalo se s nima bez problému domluvit i Rusky ale psané latinkou (v takovém to britském přepisu). asi vytáhnu všechny Ruské a Asijské pohlednice a začnu pátrat po tom, jaké písmo preferují oni :lol:
Majky
Člen
Člen

Příspěvekod Shewalksinbeauty » pon 09. pro 2013 21:05:33

Já píšu většinou psace, jen se snažím o úhlednější písmo. Tiskace píšu v případě, že toho potřebuji napsat hodně (třeba legendu o plzeňských pivních tunelech) a tudíž píšu maličká písmenka. To je pak to psací k nepřečtení, ať se snažím, jak se snažím.
Mám ráda, když přijdou psace psané z Ruska. Teda latinkou, v azbuce bych si nepočetla ani v tiskací. Ono jim totiž do té latinky pronikají kličky a vlnovky z azbuky a vypadá to naprosto kouzelně. *love*
Shewalksinbeauty
Člen
Člen

Příspěvekod Majky » pon 09. pro 2013 23:33:51

psace a tiskace *love* to zní krásně :)
Majky
Člen
Člen

Příspěvekod Misa015 » sob 14. pro 2013 17:19:53

Tiskace a podpis psace. :) Díky Postcrossingu si udržuji pěkné a celkem úhledné písmo. Občas mě i nějaký Postcrosser pochválí. :D
Misa015
Člen
Člen

Příspěvekod Helenaka » sob 14. pro 2013 18:29:49

Misa015 píše:Tiskace a podpis psace. :) Díky Postcrossingu si udržuji pěkné a celkem úhledné písmo.

mám to podobně..ale mě se díky Postcrossingu písmo krásně upravilo..už jsem ani nedoufala.. :D
Helenaka
Člen
Člen

Příspěvekod Karlinho » sob 14. pro 2013 18:42:16

Díky vám jsem si také uvědomil, že se tak nějak snažím víc... Občas to tak sice nevypadá, ale lepším se! :D
karelhladis.cz ~ Mé pohledy na výměnu ~ Má sbírka ~ Vidím v lidech víc, než jen výlet na Měsíc.
Karlinho
Člen
Člen

Příspěvekod Merha » stř 25. pro 2013 17:31:13

píšu velkým tiskacím :-) a co jsem tak zatím vypozorovala, tak nejhezčí písmo mají lidi z Taiwanu, to vždycky chvilku dumám jestli je to psané nebo tisklé :-D
Merha
Člen
Člen

Příspěvekod Merha » stř 15. led 2014 11:17:43

dnes jsem viděla na fb jak tam jedna asiatka (nevím přesně odkud) prosila o přeložení psacího písma... vůbec by mě taková věc nenapadla, že to může dělat problém, tak doufám, že mi to někdy neujede :)
Merha
Člen
Člen

Další

Zpět na Jazyky