Brno

Brno

Příspěvekod Janna » stř 02. říj 2013 11:00:01

Mně známé obchody v Brně, kde nakupuji pohledy:

Knihkupectví Barvič a Novotný (na České)
- asi největší výběr brněnských pohledů (za 5-7 korun/ks)
- nějaké ty Albi pohledy (Krteček...)
- nouvelle images, 3D pohledy (oboje dost drahé - od 30 korun výše)
- pohledy s obrazy Alphonse Muchy (v 3. patře mezi uměleckou literaturou) - A6 pohled 10 korun, podlouhlý (1/3 A4) pohled 15 korun, občas se na tom stojanu najdou i nějaké jiné umělecké pohledy (černobílé fotky a tak)

Dárkové potřeby ve Vágnerovi (Česká, hned v přízemí)
- Albi pohledy (Krteček, Štěňátko...)
- kočky, psy, koně
- gratulační pohledy (všemožné kytky atd.)
- sezónní pohledy (Velikonoce...)

Levné knihy (různé prodejny po celém Brně)
- v některých prodejnách jsou v kupce u pokladny položeny pohledy, je to takový mix všeho možnýho, našla jsem tam i Van Goghovi Slunečnice (3 koruny/ks)
- sety 6 kusů A4 "pohledů" (jsou to spíš takové tvrdé karty, ale dá se to použít jako pohled - zatím jsem s tím měla u všech úspěch) na různá témata - Retro, Jazz, kuchyně, lodě, zen, meditace, art nouveau, kameny, filmové hvězdy... (jeden set 59,-)

Brněnské Turistické informační centrum (v podchodě Staré radnice)
- pár brněnských pohledů, ale ne moc skvělý výběr, většinu najdete i v Barviči
- vysekávané znakové pohledy (viz http://www.tiskarnasprint.cz/cms_fotoga ... ky/594.jpg ), 2 druhy, zatím jsem je v Brně viděla jen tady
- podlouhlé pohledy s leteckými snímky Brna

Jihomoravské Turistické informační centrum (naproti výlezu z Rozkvětu, v podstatě na rohu ulice která vede i ke Staré radnici - je to od ní asi 40 metrů)
- zde se pohledy koupit nedají, ale mají tam na zdi pohledy zdarma - akorát vypadají trochu "poloreklamně" a mají v sobě vyraženou díru, díky kterým jsou na té zdi pověšené - podle mně nejsou nic extra, ale dá se tam najít i pohled s Mendelem, lidmi v krojích, a Moravským krasem, což jsem nikde jinde neviděla

To by asi bylo zatím vše, už mě nic nenapadá :)
Janna
Člen
Člen

Re: Brno

Příspěvekod lupidoly » čtv 03. říj 2013 22:19:55

Velký výběr brněnských pohledů za 5,6 Kč mají i v knihkupectví na ulici Rašínova, je to mezi zastávkou Česká a Náměstí Svobody (ne ten antikvariát, ale prodávají tam i věci s křesťanskou tématikou), mají tam i umělecké a takové z fotografií ( za 6 Kč)
lupidoly
Člen
Člen

Příspěvekod Vilemina » sob 12. říj 2013 19:34:22

Dnes jsem se byla podívat v knihkupectví Barvič a Novotný (na Masarykové) a našla jsem tam tyto pohlednicové kalendáře (všechny 99 Kč/kus):

1. Krteček 2014, 12 pohlednic, vypadá takto: http://www.aaapapir.cz/zbozi/nastenny-k ... -kalendar-

2. Brno 2014, 13 pohlednic, vydavatelství MCU, viz http://www.velkoobchodmcu.cz/x7126/brno ... a-rok-2014

3. Česká republika 2014, 13 pohlednic (hrad Bouzov, Praha - Karlův most, Ještěd, Kutná hora - chrám sv. Barbory, Brno - hrad Špilberk, Mariánské Lázně - Zpívající fontána a Kolonáda, Olomouc - sloup Nejsvětější Trojice, Žďár n. S. - kostel sv. Jana Nepomuckého (Zelená hora), zámek Lednice, hrad Karlštejn, zámek Hluboká n. V., zámek Třeboň, Český Krumlov), vydavatelství MCU, viz http://www.velkoobchodmcu.cz/x7127/cesk ... a-rok-2014 .

Vydavatelství MCU vydalo ještě tyto pohlednicové kalendáře (v Barvičovi na Masarykové je ale neprodávají): Český Krumlov - červánek, Český Krumlov - letecky, Český Krumlov - řeka, Český Krumlov - věže, Český Krumlov - zámek, Lipensko, Praha - letecky, Praha, Pražský hrad, Zoo Hluboká n. V. Viz http://www.velkoobchodmcu.cz/yx80/kalendare-2014 .
Vilemina
Člen
Člen

Příspěvekod kokoska » stř 16. říj 2013 7:55:40

Barvič a Novotný na Masarykově ul. má celý stojan pohledů Brna, mnoho druhů nočních a poměrně slušných. Ceny 5 nebo 6 Kč dle velikosti.
Bookcentrum ve Vile Tugendhat prodává dárkové předměty, samostatné pohlednice a série pohlednic v malém a velkém formátu, které jsou levnější než v Dobrovském. Je nutné zazvonit na pokladnu o otevření a pak sestoupit z pravé strany vily dolů po schodech. Není problém si zakoupené pohlednice orazítkovat.
kokoska

Příspěvekod Karlinho » ned 22. pro 2013 23:07:48

KOOH-I-NOOR na Masarykově ulici - nejsou tam sice vyloženě pohledy, nýbrž všemožné samolepky. Nás opravdu učarovaly tyhle
1499641.jpg
1499641.jpg (193.77 KiB) Zobrazeno 2830 krát
- jestli budete kupovat, tak tam kdyžtak nechte ještě dva kusy :)
karelhladis.cz ~ Mé pohledy na výměnu ~ Má sbírka ~ Vidím v lidech víc, než jen výlet na Měsíc.
Karlinho
Člen
Člen

Příspěvekod Angel » stř 29. říj 2014 23:36:56

- Knihkupectví Academia (na náměstí Svobody)
- papírnictví v obchodním domě Vichr (na Kobližné)
- Freytag & Berndt (na Kobližné)
- postshop České Pošty (na Orlí)
- trafika na hlavním nádraží (Relay, tuším..)
Angel
Člen
Člen

Zpět na Jihomoravský kraj