Kde koupit pohledy ve Zlíně

Hledáte prodejnu v blízkosti svého bydliště? Zeptejte se ostatních.

Kde koupit pohledy ve Zlíně

Příspěvekod Karlinho » pát 22. lis 2013 21:02:30

Zdravím všechny ze Zlína a okolí - kde byste mi doporučili se podívat? Zlín navštěvuji asi jednou měsíčně kvůli knihovně, ještě než byla nová :) A tak bych k mému měsíčnímu výletu do města přidal i nějaké ty pohlednice....

Nějaké tipy? :)
karelhladis.cz ~ Mé pohledy na výměnu ~ Má sbírka ~ Vidím v lidech víc, než jen výlet na Měsíc.
Karlinho
Člen
Člen

Re: Kde koupit pohledy ve Zlíně

Příspěvekod Merha » ned 24. lis 2013 14:05:19

marně přemýšlím co by tak stálo za to :D moc toho ve Zlíně není...

- chodím kupovat sady pohlednic od Hanzelky a Zikmunda a jiných českých cestovatelů do muzea (je přestěhované do svitovského areálu, tam kde je např. i knihovna). vždycky když je posílám, tak je to sice trochu divné, že z čr posílám vlastně pohledy ze světa, ale zase je jsou tam třeba ty naše české Tatry (jakože auta) atd. :-)jedna sada stojí 60,- a je tam víc než 10 pohledů tuším...

- potom je docela fajn knihkupectví u Krajského úřadu, tam jsem koupila třeba Muchovu epopej a nebo Davinciho, Klimta, atd. mají tam taky docela levné 3D pohlednice ČR za 25,-

- největší nákup vždy udělám v městském informačním centru na náměstí, tam si vezmu tužku, papírek a z jejich stojanu s nabídkou (mají tam toho fáákt hodně) si napíšu čísla a pak jim v okýnku nahlásím (tužku i papír tam mají k dispozici u okýnka), mají tam hodně i těch hezkých erbových,.... tipla bych výběr tak ze 100 pohledů

- pak docela ještě obchod co je na hlavní poště (taky přestěhovaná), ale tam mají takovou tu klasiku - zvířata, pohádky, vánoce

- v knihkupectví na náměstí mají 3D zvířata - drahé, už si nepamatuju kolik

- ve Zlatém Jabku je Luxor - 3D zvířata - taky drahé, normální zvířata - takové ty pěkné drahé, vánoce

- papírnictví co je jakoby přicuclé zboku u Jabka - Vánoce, pohádky, zvířata, květiny, koupila jsem tam i něco s pivem

- parírnictví MC pen - tam mají simpsonovi (bohužel ne vánoční :-( )
Merha
Člen
Člen

Příspěvekod Merha » ned 24. lis 2013 14:08:54

a ještě samozřejmě Levné knihy na Čepkově, mají tam Audrey, toho tukana, pak ještě jedno to pivo, děti na mostě a mraky... za koupi stojí i karty s Prahou za 19,- vkládám jednu kartičku s pražskou památkou když posílám obálkový swap
Merha
Člen
Člen

Příspěvekod Karlinho » ned 24. lis 2013 15:12:09

Děkuji moc :) Pro upřesnění - kde přesně kupuješ ty pohledy cestovatelů? V té, kde je knihovna, nebo v té druhé? Knihkupectví na náměstí myslíš takové to u hlavní silnice?
karelhladis.cz ~ Mé pohledy na výměnu ~ Má sbírka ~ Vidím v lidech víc, než jen výlet na Měsíc.
Karlinho
Člen
Člen

Příspěvekod Merha » ned 24. lis 2013 15:22:34

pohlednice od HZ kupuju když jakoby vejdeš do muzea, tak hned v tom hlavním sálu, kde se kupují lístky, muzeum je v pondělí zavřené, ale tam oni budou :-)
knihkupectví na náměstí ne to u hlavní cesty (jak je outlet knih), tam bohužel žádné pohlednice nemají :-( myslela jsem toto http://www.dumknihy.cz/zlin jakobys šel z náměstí nahoru k hlavní cestě
Merha
Člen
Člen

Příspěvekod Merha » ned 24. lis 2013 15:26:10

jooo a ještě na vlakáči mají dva druhy pohledů s vlakama (víc mají v otrokovicích), dají ti tam i krásné razítko téměř přes celou pohlednici :-D (jo a v tom infocentru ti dají na požádání taky razítko, zlínského znaku)
Merha
Člen
Člen

Příspěvekod Karlinho » ned 24. lis 2013 15:31:36

Dům knihy jsem myslel, navštívím :) K tomu vlakáči - kde tam? Normálně jak se kupují jízdenky?
Karlinho
Člen
Člen

Příspěvekod Merha » ned 24. lis 2013 17:00:19

jj, normálně u okýnka tam kde se kupují jízdenky :-)
Merha
Člen
Člen

Příspěvekod Merha » sob 30. lis 2013 13:52:15

tak jak jsi dopadl? :-) já jsem byla v pátek u tom knihkupectví u Krajského úřadu a už tam velice žádný výběr neměli, ta umělecká díla už měli značně přebraná a paní říkala, že už je mít nebudou... škoda....no tak jsem samozřejmě nasyslila do zásob co se mi líbilo a moc jsem tam toho nenechala :-D 3D ČR zrovna taky neměli, ale tu paní říkala že dostanou :-)
Merha
Člen
Člen

Příspěvekod Karlinho » sob 30. lis 2013 14:13:09

Nakonec se ten výlet odložil na pondělí :) Určitě chci sepsat krátký přehled prodejen ve Zlíně, dostal jsem od jedné rodačky dalších pár tipů, tak to snad omrknu...

Pche, takhle nasyslit... To jsem tam měl jít očividně už to minulé pondělí :D No co, tak navštívím těch ostatních 13 míst :)
Karlinho
Člen
Člen

Příspěvekod Merha » sob 30. lis 2013 17:05:39

ahááá, já myslela, že jsi to tam vybrakoval ty :lol: :lol: :lol: no něco tam ještě zbylo neboj :-D a další tipy? sem s nima, prosím! :)
Merha
Člen
Člen

Příspěvekod Merha » sob 30. lis 2013 17:09:52

jo a tu Muchovu epopej sadu měli schovanou někde v šupleti, nevím jestli ji po mém odchodu pak dali do regálu tak jestli ji chceš tak se na ni kdyžtak zeptej
Merha
Člen
Člen

Příspěvekod Karlinho » ned 01. pro 2013 12:02:55

Tak ještě tu mám napsané v GA Albi, vlakáč, papírák u McDonaldu a v obchodňáku (nad Golemem) a také nějaká Madal Balu, na to se ale ještě musím zeptat, jelikož to pořádně nepřečtu :D Víš o něčem takovém?

Jsou to ale pouze tipy, kde by pohlednice být mohly, nezaručuji, že tam budou :)
Karlinho
Člen
Člen

Příspěvekod Merha » ned 01. pro 2013 21:28:09

jj, Albi, vlakáč vím, to jsem ti říkala... na obchodňáku pár kousků mají to jo... do toho papíráku u McDonalda se s kočárem nedostanu, škoda, pak poreferuj :-)
Madal bal má dvě prodejny - jedna je na náměstí, druhá jak byla dřív restaurace Morava - jakoby pod náměstím, pohledy tam sice mají, ale za mě nic moc a děsně drahé...
jsem zvědavá jak pochodíš, tak se pak pochlub s úlovkama :) hodně zdaru :rolling:
Merha
Člen
Člen

Příspěvekod Karlinho » ned 01. pro 2013 21:32:04

Docela se mi pletlo, co jsi mi říkala ty a co ona, dal jsem na to pozor, nicméně ne dostatečný :) Nu což. Určitě poreferuji, doufám, že dáme společně nějaký seznam typu http://forum.postcrossing.cz/viewtopic.php?f=41&t=38 :)
Karlinho
Člen
Člen

Další

Zpět na Hledám prodejnu