Pokračování všeobecné diskuse z Lidí

Prostor pro všechny, kteří diskutovali na lidé.cz.

Pokračování všeobecné diskuse z Lidí

Příspěvekod ybur » úte 22. říj 2013 17:47:43

Snad si na novou diskusi zvyknu. Taky mi chybí vlákna z Lidí, když bych chtěla reagovat. Asi ještě chvíli potrvá, než se s tímto fórem naučím pracovat, ale snad se to poddá, jde o zvyk. Můžeme třeba "všeobecně" pokračovat tady.

Dcera byla o víkendu na Šumavě a poslala mi SMS: "Do IC NP Šumava radši nevstupovat, varování pro příště" Tak jsem zvědavá na tu horu pohledů, co nakoupila. (Jablko nepadlo daleko od stromu, já jsem o Břevnovském posvícení v klášteře taky utrácela...)
ybur
Člen
Člen

Re: Pokračování všeobecné diskuse z Lidí

Příspěvekod Guliver.JP » úte 22. říj 2013 22:38:59

Tak mi dneska došla pohlednice ze Slovenska - sice ne ofiko postcrossing, ale od Vlaďky :D Je to první pohlednice, která mě dohnala až k slzám!! Vlaďko moc díky - Čiernohronsků železnicu som spoznal už v rokoch 66 - 68, kedy som v tých končinách vojančil. A bolo tam naozaj božsky!
No - hanba mě fackuje, že jsem tam už snad 30 let nebyl. Ale ten pohled jsem si vystavil nad PC a už jsem si v kalendáři na jaře zaškrtnul týden dovča Poprad. :rolling:
Guliver.JP

Příspěvekod Alli-tralli » úte 29. říj 2013 12:52:23

Tak dneska byla na Postcrossingu zaregistrována 20 miliontá pohlednice. Ví někdo, kde se dá dohledat, kdy přesně to bylo? Běžela tam soutěž, jestli se někdo trefí nejenom do dne, ale i hodiny a minuty. Zajímalo by mě, jestli se to někomu povedlo. :)
Alli-tralli
Člen
Člen

Příspěvekod rady » úte 29. říj 2013 13:30:14

rady
Člen
Člen

Příspěvekod Karlinho » úte 29. říj 2013 13:56:29

Článek jsem přeložil a je k nalezení i u nás na blogu :) https://www.facebook.com/postcrossing.c ... 1354035724
karelhladis.cz ~ Mé pohledy na výměnu ~ Má sbírka ~ Vidím v lidech víc, než jen výlet na Měsíc.
Karlinho
Člen
Člen

Příspěvekod Alli-tralli » úte 29. říj 2013 17:48:35

Díky za odkazy. :) Tý brďó, takže se někdo opravdu trefil přesně do minuty! :D
Alli-tralli
Člen
Člen

Příspěvekod k-y-s-l-i-k » sob 02. lis 2013 7:59:25

Vlaďko tohle je dobrý nápad... Jsem pro, aby celá diskuze z lide-cz pokračovala tady tak jak jsme byli zvyklí.. Mě ty jednotlivé složky nějak nesednou a začínám mít pocit, že ani sem kvůli tomu moc lidí nechodí :( A o Lide.cz ani nemluvím.. tam to tak žilo a teď jak když nás složil nějaký mor či co, jak to tam upadlo :(
k-y-s-l-i-k
Člen
Člen

Příspěvekod MiaErrian » úte 05. lis 2013 0:06:23

:D no já bych sem chodila, ale faktem je že je méně času a každé podobně velké forum je prostě žrout času - je tu víc topiců, když sem člověk příjde po pár dnech, všechno svítí červeně...tam to bylo všechno prostě hned v jednom sloupci, nebylo toho tolik na čtení... Člověk když se všeobecně věnuje koníčkům které jsou náročné na čtení i psaní zároveň, tak to prostě bere čas, nestíhám to obíhat :roll: ale občas sem nakouknu, i když tady tenhle topic si asi oblíbím nejvíc... :mrgreen: ovšem obávám se že díky tomu i pár významných novinek nechtěně propásnu...
MiaErrian
Člen
Člen

Příspěvekod ybur » pát 08. lis 2013 17:21:57

Guliver.JP píše:Tak mi dneska došla pohlednice ze Slovenska - sice ne ofiko postcrossing, ale od Vlaďky :D Je to první pohlednice, která mě dohnala až k slzám!! Vlaďko moc díky - Čiernohronsků železnicu som spoznal už v rokoch 66 - 68, kedy som v tých končinách vojančil. A bolo tam naozaj božsky!
No - hanba mě fackuje, že jsem tam už snad 30 let nebyl. Ale ten pohled jsem si vystavil nad PC a už jsem si v kalendáři na jaře zaškrtnul týden dovča Poprad. :rolling:

Tak jsem zase doma a na síti - jsem ráda, že pohled ze Slovenska došel a líbil se. ČHŽ celkem úspěšně vozí turisty z Hronca na Balog (i když jim to občas zkomplikuje rozlitý Čierny Hron). Na konečné ve Vydrovu vybudovali krásný lesnický skanzen, druhou červencovou sobotu tam již několik let organizují Deň stromov - taky jsme se před ca 3 lety zúčastnily, bylo to zajímavé (ukázky práce se dřevem, ochrany lesů...).
Ale v těch letech 66-68 ještě opravdu sváželi dřevo do Smrečiny na Chvatimech (tak nějak si matně z dětství pamatuju že jezdil malý vláček).
Nejvyšší čas, aby ses po letech zase zajel podívat - i když z toho Popradu to budeš mít trochu z ruky :)
ybur
Člen
Člen

Příspěvekod ybur » pát 08. lis 2013 17:44:31

No vážení, opravdu to tady nějak stagnuje. Dcera říkala, že to docela žije na FB, prý je tam hodně nováčků (koukala jsem na ofic. fórum, za 3 měsíce přes zdražení poštovného se v ČR zaregistrovalo ca 1200 nových členů). Ovšem já už ze zásady na FB nevlezu. Howgh.

Cestou ze srazu v záp. Čechách se mluvilo něco o tom, že by nějaký pražský mohl být v listopadu - zatím jsem zmínku nenašla. Najde se organizátor? Já jsem teď v Praze do 20.11. (můžu mimo pondělků) a pak od Mikuláše do Vánoc.

Musím se taky pochlubit - rozšířila jsem si svou "nepostcrossingovou" sbírku. Při úklidu skříněk po mé zemřelé klientce jsem narazila i na pohledy, a můj současný klient (ovdovělý) řekl - vyhodit. No přece tak krásné pohledy nedám do sběru! Takže mám o ca půl kg pohledů víc. Převážně rakouské, ale najde se i pár jiných států.
Jsou mezi nimi i dva pohledy anglické a jeden dánské královské rodiny, které se mi do sbírky nehodí. Měl by o ně někdo zájem?
ybur
Člen
Člen

Příspěvekod Angel » sob 16. lis 2013 23:47:12

ybur píše:No vážení, opravdu to tady nějak stagnuje. Dcera říkala, že to docela žije na FB, prý je tam hodně nováčků (koukala jsem na ofic. fórum, za 3 měsíce přes zdražení poštovného se v ČR zaregistrovalo ca 1200 nových členů). Ovšem já už ze zásady na FB nevlezu. Howgh.

Cestou ze srazu v záp. Čechách se mluvilo něco o tom, že by nějaký pražský mohl být v listopadu - zatím jsem zmínku nenašla. Najde se organizátor? Já jsem teď v Praze do 20.11. (můžu mimo pondělků) a pak od Mikuláše do Vánoc.

Musím se taky pochlubit - rozšířila jsem si svou "nepostcrossingovou" sbírku. Při úklidu skříněk po mé zemřelé klientce jsem narazila i na pohledy, a můj současný klient (ovdovělý) řekl - vyhodit. No přece tak krásné pohledy nedám do sběru! Takže mám o ca půl kg pohledů víc. Převážně rakouské, ale najde se i pár jiných států.
Jsou mezi nimi i dva pohledy anglické a jeden dánské královské rodiny, které se mi do sbírky nehodí. Měl by o ně někdo zájem?

Jestli se už někdo neozval, tak já bych zájem měla.
Angel
Člen
Člen

Příspěvekod ybur » ned 17. lis 2013 16:40:39

Angel píše:
ybur píše:Jsou mezi nimi i dva pohledy anglické a jeden dánské královské rodiny, které se mi do sbírky nehodí. Měl by o ně někdo zájem?

Jestli se už někdo neozval, tak já bych zájem měla.

Jsi první, takže jsou Tvoje.
ybur
Člen
Člen

Příspěvekod r-dusek » čtv 21. lis 2013 20:04:18

Chtěl jsem se zeptat.. Už nad tím přemýšlím déle.. Když si povolím pohlednice z mé země.. (odesílání z ČR do ČR).. Je to tak že odešlu pohled do ČR a 100% vím že mi minimálně 1 pohled z ČR přijde nebo tohle vůbec postcrossing neřeší.. Jestli postcrossing rozděluje mezinárodní a vnitrostátní poštu?? Díky
r-dusek
Člen
Člen

Příspěvekod Suzanka93 » sob 23. lis 2013 11:27:28

r-dusek píše:Chtěl jsem se zeptat.. Už nad tím přemýšlím déle.. Když si povolím pohlednice z mé země.. (odesílání z ČR do ČR).. Je to tak že odešlu pohled do ČR a 100% vím že mi minimálně 1 pohled z ČR přijde nebo tohle vůbec postcrossing neřeší.. Jestli postcrossing rozděluje mezinárodní a vnitrostátní poštu?? Díky

Myslím, že se to nerozlišuje, jednou jsem do Čech posílala, ale ještě jsem odsud nedostala pohled..
Suzanka93
Člen
Člen

Příspěvekod Majky » sob 23. lis 2013 12:37:24

já ani jednou neposílala a už mám od Českých postcrosserů dva :)
Dont look back in anger...
Majky
Člen
Člen

Další

Zpět na Uprchlíci z lidé.cz