Jak si udržujete přehled?

Zde můžete diskutovat o všem, co se týká swapů.

Jak si udržujete přehled?

Příspěvekod Karlinho » stř 02. říj 2013 6:10:12

Včera se mi stala divná věc - došla mi pohlednice bez ID. To by zase tak divné nebylo, kdyby mi podpora Postcrossingu nenapsala, že ke mně žádná pohlednice oficiálně necestovala. Často swapuji, takže tohle je jasný swap, jenže - vůbec si neuvědomuji, že bych někdy swapoval s někým z Brazílie.

Prohledám ještě Facebook a mail, snad najdu odesílatele. Poslední dva týdny si vedu takový rádoby papírový seznam, takže jsem si ho musel domluvit ještě dříve...

Stalo se vám to někdy? Píšete si někam své aktuální swapy?
karelhladis.cz ~ Mé pohledy na výměnu ~ Má sbírka ~ Vidím v lidech víc, než jen výlet na Měsíc.
Karlinho
Člen
Člen

Re: Jak si udržujete přehled?

Příspěvekod Peprmintka » čtv 10. říj 2013 13:43:52

Já mám pro přehled už od začátku vytvořenou excelovskou tabulku.
V prvním sloupci stát, do kterého posílám, potom okýnko dorazil, kam si poté vpíšu "ano". Do třetího si píšu, co bylo zhruba na pohledu (Praha, Mucha, Lada atd.). Čtvrtý je pro rozdělení zda je o ofic, swap, tag atd. V pátém mám "pohled na oplátku", tam si píšu odkud mi má pohled přijít, což je fajn u tagů nebo swapů, protože mám potom přehled, zda už dorazil nebo ne. No a potom ještě jeden sloupec na různé poznámky bokem.
Mám tam zakombinovanou i kurzívu a barvičky, aby se v tom dalo rychle zorientovat.

Zatím těch pohledů nemám moc, takže to mám na jedné záložce, ale určitě by šlo vytvořit pro každou akci samostatnou záložku - ofiko, swapy, tagy, atd.

Tak mě napadá, že by z toho tématu "jak si udržet přehled" šel udělat i nějaký článek na blog. Možná s tím více lidí bojuje nebo mají naopak ještě jiný, lepší systém.
Peprmintka
Člen
Člen

Příspěvekod Karlinho » čtv 10. říj 2013 17:24:33

Původně jsem přemýšlel nad naprogramováním nějaké jednodušší aplikace, když jsem si to však rozepsal a udělal strukturu, tak můj entuziasmus vyprchal :D Momentálně není čas a ani chuť, je to spíše takový nápad do budoucna. Věřím, že by byl použitelný a také užitečný pro velký okruh lidí (nejenom CZSK).

Postupnou úvahou jsem také došel k Excelu. Zatím ještě nebyl čas na praktickou realizaci, tímto jsi mne docela navnadila :) Je možno mi poslat tvůj nevyplněný dokument?

S tím článkem souhlasím, určitě něco takového chci dát dohromady. Díky ;)
karelhladis.cz ~ Mé pohledy na výměnu ~ Má sbírka ~ Vidím v lidech víc, než jen výlet na Měsíc.
Karlinho
Člen
Člen

Příspěvekod Peprmintka » pát 11. říj 2013 17:22:55

Jako poslat mojí tajnou supervymakanou tabulku, nad kterou jsem přemýšlela po nocích a několikrát ji předělávala? Tak to tedy nevím, nevím :?

Kam bys to chtěl, na nějaký e-mail? Jsem zvědavá, jak se v tom vyznáš, myslím, že každý si to potom musí upravit trochu podle svého.

Nějaká aplikace by nemusela být špatná, i když mi to přijde zase přijde už moc překombinované, ale pokud někdo posílá pohledy v desítkách, možná i stovkách, tak by se mu to možná hodilo. Zkoušel jsi v rámci tohoto tématu (udržování přehledu) pátrat i v mezinárodním měřítku? Třeba už někdo něco vymyslel a mohl bys to používat.
Peprmintka
Člen
Člen

Příspěvekod Karlinho » pát 11. říj 2013 17:53:48

Posílat nemusíš, to já jen kdyby náhodou :)

Mail karel.hladis@gmail.com.

Hledat jsem zkoušel, ale nějak jsem nepochodil.
Karlinho
Člen
Člen

Příspěvekod pjhehe » ned 13. říj 2013 13:31:56

já si vedu sešítek, kde mám (pokud se jedná o swap na Facebooku) napsanou zemi a pak jméno uživatele. Když pohled přijde, tak odškrtnu, že dorazil a když dorazí muj, tak odkšrtnu i to, a mam celou řádku v klidu :D pokud jde o tagy na foru, tak si píšu zemi kam posílám a jméno uživatele a pak zemi ze které dostávám a jméno uživatele. Takhle mam přehled jestli mi dorazily všechny pohledy (protože jsem schopná někdy swapovat i 10 pohledů během jednoho dne :D )
pjhehe
Člen
Člen

Příspěvekod Angel » ned 13. říj 2013 21:57:51

Mám dva notýsky, jeden pro oficiální pohlednice a druhý pro swapy, ale s těmi teprve začínám, takže toho tam ještě moc nemám. Jinak si píšu vždy zemi, kilometry, pohlaví (nebo rodinu apod.), adresu, motiv mého poslaného pohledu, když něco posílám navíc, datum odeslání a potom i datum přijetí, případně, že nedorazil. Podobné to mám i u těch swapů.
Angel
Člen
Člen

Příspěvekod Merha » pát 17. led 2014 0:51:55

do sešitu, kde mám stránky rozdělené podle zemí (podle abecedy) si zapisuju lidi se kterýma jsem swapovala, k tomu si pak připisuju tečky (zelená tečka - člověku přišel pohled ode mě, červená tečka - přišel mi od něj pohled), je to přehledné, podle puntíků hned vidím koho mám uhánět :D
a potom mám ještě složku v PC kde si ukládám obrázky co jsem komu poslala, to se mi hodí když třeba s někým swapuju víckrát tak abych věděla co jsem mu posílala
Merha
Člen
Člen

Příspěvekod Locika » ned 23. úno 2014 10:17:11

Mám koupený takový deník. Pokud jde o swap, na začátek napíšu červeným SWAP! a pod to adresu. Pokud jde o ofiko, napíšu červeným ID:CZ a pod to adresu. Vedle adresy už jen dopíšu co všechno jsem posílala a za co.
Mám v něm přes stovku adres a opravdu nevím, co bych si bez něj počla. :lol:
Be glad of life, because it gives you the chance to love, to work, to play and to look up at the stars. Henry Van Dyke
Locika
Člen
Člen

Příspěvekod Mirek » sob 13. zář 2014 15:49:19

Já si vytisknu profil uživatele i s adresou. Tam si poznamenám den vytisknutí, den odeslání a typ pohlednice(květiny, kočka, pes,apod.) Když nezapomenu tak i jakou známku. A až mi přijde registrace pohlednice tak dopíšu datum registrace. A třeba když mi pochválí známku tak vím jaká to byla(většinou je to umění, v poslední době to byla auta,občas květiny).
Mirek
Člen
Člen

Příspěvekod marka » stř 19. srp 2015 19:18:54

Jako skvělý nápad bych byla za tu apku, ale to by asi chtělo správně rozlišit všechny proměnné a také by to muselo být international jelikož i jinde by se to mohlo spojit. No možná to někdo uděla. Na play je jenom tohle
marka
Člen
Člen

Zpět na Všeobecná diskuse