Co píšete na pohled?

Nevíte si rady s vhodným textem pro vaši pohlednici? Stavte se zde.

Re: Co píšete na pohled?

Příspěvekod MiaErrian » pát 18. říj 2013 14:13:20

hmmm napíšu pozdrav (automaticky i s překladem do češtiny, Hi/Ahoj) :D když mohu mrhat místem tak i "jak se máš" (zase s překladem) a pak většinou píšu "Greetings from Czech capital city. We call our city "Morher of Cities." A dále o obrázku na pohledu - proč tenhle pohled (byl ve tvých oblíbených), co to je za budovu, či nějakou významnou událost s ní spojenou atd (na to moc ráda posílám Vyšehrad :P ) Vesměs je to taky kopírka i když s mírnou obměnou, mnohem raději mám v tomto ohledu swapy, protože na nich vždy reaguji na to, co mi ten dotyčný už psal :)
Mou výhodou je (zároveň i nevýhodou), že mohu psát opravdu drobným písmem - většinou to ale začíná tak, že zpočátku nevím o čem psát ale v půlce psaní už to vím a protože mi dochází písmo, píši drobněji a drobněji abych to tam nacpala... někdy to musí vypadat jako tabulka písmen u očaře :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
MiaErrian
Člen
Člen

Příspěvekod hancazelinka » ned 20. říj 2013 9:59:23

Píšu pozdrav, svoje jméno a že jsem z České republiky. Pak povětšinou reaguju na to, co mají napsáno v profilu. Když tam nemají nic a posílám Brno, tak třeba píšu ve stručnosti nějakou pověst.
Taky píšu počasí, teplotu a v poslední době přidávám i to, kdo má ten den svátek. :)
hancazelinka

Příspěvekod Angel » ned 20. říj 2013 11:06:14

Na začátku vždycky píšu pozdrav a základní informace o mně. Potom se to liší. Když mají na profilu něco o sobě, tak na to reaguju, občas se stane, že si vylosuju někoho, s kým mám společné zájmy. Sem tam mají uvedené i otázky, na které by chtěli znát odpověď, takže na ty se rozepíšu. Někdo chce napsat citát v angličtině a česky překlad. Psala jsem už jednomu klukovi i kousek básně s překladem. Většinou pak píšu něco málo o motivu na pohled, něco o městech, kde se pohybuju... Když mě něco na jejich profilu zaujme, tak se ptám i já.
Píšu malým písmem, takže se mi tam toho naštěstí vejde hodně =)
Angel
Člen
Člen

Příspěvekod PAKUNA » ned 20. říj 2013 14:06:34

Píšu různě, záleží na uživateli. Pokud má v profilu nějaké otázky, tak se mu snažím odpovědět - např. ptá se na hlavní město, počasí, oblíbenou knihu...
Taky záleží na mojí náladě :lol: , ještě nikdy jsem nenapsala Happy postcrossing a ID, vždycky když mi přijde takový "prázdný" pohled, tak mě to mrzí.

Často píšu moje jméno, kolik je mi let, kde bydlím a co studuji. Někdy píšu, že jsem z České republiky, píšu hlavní město, počet obyvatel, napíšu 3 největší města a ptám se jestli něco ví o České republice. :logo:

Když uživatel chce znát nějaká nová slova, tak napíšu na pohlednici nějakou počáteční frázi "Ahoj, jmenuji se..." a pokračuji výčtem několika slov česky a anglicky a pak to ukončím třeba větou "Přeji hezký den." anglicky a česky. :rolling:

V poslední době píšu nějaký citát - česky a anglicky nebo doporučuji nějaký film/knihu, který jsem nedávno viděla/četla. :nee:
Give a man a free hand and he will run it all over you. Mae West
More tequila, more love, more anything. More is better. Meredith Grey
PAKUNA
Člen
Člen

Příspěvekod PAKUNA » ned 20. říj 2013 14:08:01

Gobliiins píše:Tak to já se často snažím skrz skrz pohlednici dodat lidem na druhé straně pozitivní energii a dobrou náladu a píšu něco ve smyslu ať se nikdy nevzdávají svých snů, jdou si za svým cílem, usmívají se na lidi na ulici, pomůžou někomu, kdo to potřebuje a ať vnímají všechno krásné na tomto světě a užívají každého dne. Mě osobně by takový pohled od někoho hrozně potěšil, zvedl mi náladu a pomohl se na chvilku zamyslet, jak žiju svůj život :)

Čtení tvého příspěvku mě pozitivně naladilo! Díky za tip, určitě bych měla radost z pohlednice, na které by bylo napsáno něco takového. :logo:
Give a man a free hand and he will run it all over you. Mae West
More tequila, more love, more anything. More is better. Meredith Grey
PAKUNA
Člen
Člen

Příspěvekod Majky » ned 20. říj 2013 14:38:29

hancazelinka píše:... a v poslední době přidávám i to, kdo má ten den svátek. :)

super nápad :) jak to tam, prosím Tě, píšeš? Name day blabla?
Dont look back in anger...
Majky
Člen
Člen

Příspěvekod hancazelinka » pon 21. říj 2013 8:12:52

Majky píše:
hancazelinka píše:... a v poslední době přidávám i to, kdo má ten den svátek. :)

super nápad :) jak to tam, prosím Tě, píšeš? Name day blabla?

Přesně tak. Nijak se s tím nepářu, takže
Nameday: Brigita

A je to..:-)
hancazelinka

Příspěvekod Karlinho » čtv 14. lis 2013 23:54:49

Dneska jsem napsal něco, k čemu jsem se ještě nedostal - nejdelší české slovo (nejzdevětadevadesáteronásobitelnějšího). Napadlo mne to při pohledu na název jeho ulice - Kunnallisneuvoksentie :D Tak jsem se ho zeptal i na jejich nejdelší slovo, tak jsem zvědav :)
karelhladis.cz ~ Mé pohledy na výměnu ~ Má sbírka ~ Vidím v lidech víc, než jen výlet na Měsíc.
Karlinho
Člen
Člen

Příspěvekod Merha » stř 25. pro 2013 17:41:54

už tu všechno zaznělo :-) píšu podle nálady, většinou větičku o sobě, popis co je na pohledu, co jsem dneska dělala, co je na známkách ,... (teď jsem hodně popisovala jak slavíme Vánoce), přihodím jednu větu česky i s překladem, napíšu místo, datum, teplotu, čas, když mi vybyde místečko (třeba když posílám při swapu víc pohledů) tak maluju Českou vlajku a vlajku našeho města
Merha
Člen
Člen

Příspěvekod Helenaka » pon 06. led 2014 10:47:52

Ještě by vám mohlo být inspirací: citáty - http://forum.postcrossing.cz/viewtopic.php?f=19&t=362, zajímavá fakta o ČR- http://forum.postcrossing.cz/viewtopic.php?f=19&t=369 . :)
Helenaka
Člen
Člen

Příspěvekod Helenaka » úte 07. led 2014 8:28:22

Karlinho píše:Dneska jsem napsal něco, k čemu jsem se ještě nedostal - nejdelší české slovo (nejzdevětadevadesáteronásobitelnějšího). Napadlo mne to při pohledu na název jeho ulice - Kunnallisneuvoksentie :D Tak jsem se ho zeptal i na jejich nejdelší slovo, tak jsem zvědav :)

Vypadá to, že slov, která jsou proklatě dlouhá a skoro nevyslovitelná, je víc:

nejneobhospodařovávatelnějšími

nejneospravedlňovávatelnějšími

nejneosamostatňovávatelnějšími

nejnerozradostňovávatelnějšími

nejnezhospodárňovavatelnějšími

nejnezprostředkovávatelnějšími

nejnevykrystalizovávatelnějšími

nejzjedenácteronásibitelnějšími

nejzdevatenácteronásobitelnějšími

nejenznesrozumitelňovávatelnějšími

nejnezpravděpodobnostňovávatelnějšími

nejzdevětadevadesáteronásobitelnějšími
Helenaka
Člen
Člen

Příspěvekod Helenaka » úte 07. led 2014 8:42:12

Zkouším to nejdelší slovo přeložit a narazila jsem díky tomu na toto video: http://gizmodo.com/the-longest-words-in-different-languages-are-so-fun-to-1049785671 . Poslední nejdelší slovo opravdu stojí za to. :D
Helenaka
Člen
Člen

Příspěvekod Karlinho » stř 15. led 2014 9:40:57

Nebude na škodu sem přidat odkaz na Zajímavá fakta o ČR zde na fóru :) viewtopic.php?f=19&t=369.
karelhladis.cz ~ Mé pohledy na výměnu ~ Má sbírka ~ Vidím v lidech víc, než jen výlet na Měsíc.
Karlinho
Člen
Člen

Příspěvekod mumajs1 » pon 09. lis 2015 21:07:38

Zaznělo tady, že by jste chtěli recepty českých jídel v angličtině. Mohu doporučit tento odkaz: http://allrecipes.com/recipes/713/world ... /?page=2#2
Snad to někomu pomůže.
mumajs1

Předchozí

Zpět na Co napsat na pohled