Čím vás pošta potěšila?

Naše pošta je zdrojem různorodých historek - máte a znáte takovou?

Čím vás pošta potěšila?

Příspěvekod Majky » čtv 21. lis 2013 0:35:24

děkuji za založení tématu spešl pro mě a Shewalksinbeauty za info :)

myslím, že jsem jediný člověk v Republice, který miluje Českou poštu - v mém případě večerní přepážku v Ostravě na poště u hlavního nádraží *love*

pro ty, co nepoužívají facebook, tady s radostí přidám své zážitky, tak například z minulého čtvrtku mám tento:
za přepážkou seděla mladá paní, kterou jsem viděla tak podruhé, zamáčkla jsem slzu, že tam není ta moje nejoblíbenější, přišla k okýnku (na to, že bylo skoro deset večer, tam bylo celkem narváno) a pozdravila... paní na mě koukla, pak na pohledy v ruce a "dobrý večer, já vím, vy nechcete kytky."
:shock: to mi padla čelist, tak se ptám "vy si mě pamatujete?"
"ano, nechcete kytky a minule jste u mě kupovala tuhle", zapíchla prstem do sešitu se známkama...
"páni... no, já bych chtěla jen jednu za třináct"
"jen? mám tady krásné ve vyšší hodnotě... za třináct mám jen Vánoční. osobně se mi moc nelíbí, ale lidi to berou... nemám vám to dneska ani jak nakombinovat, kytky, kytky... "
"jste tady zítra večer? to budu brát známky za tři stovky"
"budu, tak to nějak pěkně nakombinujeme... mám tady i ty koně za sedmnáct. a tahle ta, ta je, co?"

když jsem pak přišla druhý den, tak už na mě tou knihou pomalu mávala :lol:

upřímně, je to ta nejlepší pošta *love*
Dont look back in anger...
Majky
Člen
Člen

Re: Čím vás pošta potěšila?

Příspěvekod lupidoly » čtv 21. lis 2013 0:39:06

Majky píše:děkuji za založení tématu spešl pro mě a Shewalksinbeauty za info :)

myslím, že jsem jediný člověk v Republice, který miluje Českou poštu - v mém případě večerní přepážku v Ostravě na poště u hlavního nádraží *love*

pro ty, co nepoužívají facebook, tady s radostí přidám své zážitky, tak například z minulého čtvrtku mám tento:
za přepážkou seděla mladá paní, kterou jsem viděla tak podruhé, zamáčkla jsem slzu, že tam není ta moje nejoblíbenější, přišla k okýnku (na to, že bylo skoro deset večer, tam bylo celkem narváno) a pozdravila... paní na mě koukla, pak na pohledy v ruce a "dobrý večer, já vím, vy nechcete kytky."
:shock: to mi padla čelist, tak se ptám "vy si mě pamatujete?"
"ano, nechcete kytky a minule jste u mě kupovala tuhle", zapíchla prstem do sešitu se známkama...
"páni... no, já bych chtěla jen jednu za třináct"
"jen? mám tady krásné ve vyšší hodnotě... za třináct mám jen Vánoční. osobně se mi moc nelíbí, ale lidi to berou... nemám vám to dneska ani jak nakombinovat, kytky, kytky... "
"jste tady zítra večer? to budu brát známky za tři stovky"
"budu, tak to nějak pěkně nakombinujeme... mám tady i ty koně za sedmnáct. a tahle ta, ta je, co?"

když jsem pak přišla druhý den, tak už na mě tou knihou pomalu mávala :lol:

upřímně, je to ta nejlepší pošta *love*

páni, to je! upřímně závidím!! :) Já jsem se zatím setkala spíše s neochotou :( ale stále doufám, že se na poště objeví někdo, jako máš ty *love*
lupidoly
Člen
Člen

Příspěvekod Majky » čtv 21. lis 2013 0:41:26

já mám tak dobré zkušenosti jen s těma přepážkama, co jsou do půlnoci, přes den poštu málokdy stihnu... střídají se tam často stejné paní, jedna už je moje srdcová, ta vytahuje sešit dřív než dojdu k okýnku :lol:

a včera mě nebo předevčírem mě jedna (ta, co si mě tak pamatovala z prvního příspěvku) pozdravila na zastávce :)
Majky
Člen
Člen

Příspěvekod Majky » čtv 21. lis 2013 16:32:27

v úterý večer jsem donesla na večerní přepážku své oblíbené pošty pohlednice, dneska ve čtvrtek mi jednu z nich registrovala Finka :shock:
Majky
Člen
Člen

Příspěvekod lupidoly » čtv 21. lis 2013 18:53:58

neuvěřitelné, oni beztak i ty tvoje posílají nějako extra rychle :D
lupidoly
Člen
Člen

Příspěvekod Majky » čtv 21. lis 2013 20:36:07

kdyz je davam na prepazku, tak ano... tridi to v noci a rano vezou, ale schranku vybiraji rano, tridi behem dne nebo (mozna) az v noci, takze se ty pohledy z prepazky na velke poste vyexpeduji driv - podle me :)
Majky
Člen
Člen

Příspěvekod Shewalksinbeauty » čtv 21. lis 2013 23:35:02

Většinou, když chci koupit nějaké známky a na přepážce zrovna nemají tu danou hodnotu, pošlou mě k vedlejšímu okénku. Jsem s tím smířená a ráda vystojím i tu druhou frontu. Ovšem nedávno se mi u nás na poště stalo něco naprosto jiného. Slečna neměla mnou požadovanou známku, ale neposlala mě vedle. Místo toho se s kolegyní začaly radit přes stůl, obě měly otevřené své známkové knihy a předháněly se v tom, která mi nabídne krásnější známky. :P Nakonec jsem si vybrala něco od obou. Ta od druhého okénka podala mé známky své kolegyni, ať to zaplatím najednou, že ony si to potom vyrovnají mezi sebou.
A kdybyste viděli to jejich nadšení! *love*
Shewalksinbeauty
Člen
Člen

Příspěvekod Majky » pát 22. lis 2013 8:29:38

to je tak krásné, když se snaží :)

já byla včera sice na své oblíbené poště, ale ještě nejela žádná večerní přepážka - teda jako jela, ale nebyla tam žádná z mých oblíbených úřednic - a tak mě ta paní, které jsem dala pohled, neobsloužila tak, jak bych si to představovala. to fakt umí jen ti moji večer :lol:
Majky
Člen
Člen

Příspěvekod Shewalksinbeauty » pát 22. lis 2013 12:57:29

Majky píše:to je tak krásné, když se snaží :)

já byla včera sice na své oblíbené poště, ale ještě nejela žádná večerní přepážka - teda jako jela, ale nebyla tam žádná z mých oblíbených úřednic - a tak mě ta paní, které jsem dala pohled, neobsloužila tak, jak bych si to představovala. to fakt umí jen ti moji večer :lol:

Tvoje večernice jsou opravdu nejlepší! :smile:
Shewalksinbeauty
Člen
Člen

Příspěvekod Majky » pát 22. lis 2013 15:30:36

och, *love* tak jim začnu říkat :)
Majky
Člen
Člen

Příspěvekod Majky » pát 22. lis 2013 21:43:23

dnešní návštěva pošty, večerní přepážka, bezdomovec přede mnou, ale jinak nikdo. když jsem se dostala k přepážce, nemusela jsem teda vyhrknout, co chci a pustit dalšího...

oblíbená Večernice: "kampak to máme dneska? aha, tak to máme správně. bude to všechno?"
"náhodou známky za dvě pade?"
"mám posledních šest"
"néé, fakt? beru! a něco dalšího s padesátníkem náhodou?"
"co takhle přímo padesátníkové?"
"néé, neříkejte že máte i padesátihaléřové :o ty s kytičkou? beru je"
"mám, občas přijde někdo se známkou za sedm padesát... dva, čtyři... patnáct"
"chci je všechny!"
Majky
Člen
Člen

Příspěvekod Majky » úte 03. pro 2013 21:04:14

po dlouhé době jsem navštívila Večernice... a byla tam má oblíbená. nutně potřebuji jednu pohlednici, takže oblezu snad všechny papírnictví. na poštách ji měli...
a Večernice za přepážkou říká: "vím, kterou myslíte. teď ji nemám. ale víte co, stavte se během dne, kolegyně z denních přepážek třeba budou mít."
já na to: "během dne se málokdy dostanu"
Večernice: "tak přijďte večer, poptám se ostatních a nechám ji tady pro vás. budu na vás myslet"

jak milé :)
Majky
Člen
Člen

Příspěvekod Mirek » úte 11. úno 2014 20:26:50

Teda Majky,Ty máš ale story :smile: Já bydlím "kousek" od Tebe(Karviná) ale tak ochotný na poště nejsou. Některé se snaží mi vyjít vstříct,některé koukají co po nich chci(přece známka jako známka). Jsou slušný ale takhle ochotný? A tak když pošta vydá pěknou známku v požadovaný hodnotě,tak toho koupím víc do zásoby. A je to.
Mirek
Člen
Člen

Příspěvekod Majky » úte 11. úno 2014 23:02:19

jsou to moje zlatíčka, naposledy jedna obvolala půl baráku a pak zjišťovala, kdy bude kdo v práci a kdo má kolik padesátníků :)
Majky
Člen
Člen

Zpět na Příběhy z českých pošt