Sbíráte známky?

Vše, o čem si chcete pokecat a týká se pohlednic - sem!

Sbíráte známky?

Příspěvekod Karlinho » úte 26. lis 2013 20:36:08

Jak jste na tom se známkami? Nejednou mne napadla myšlenka ty známky z pohlednic "dostat" a začít sbírat, vždy mi ale přijde, že když se pak podívám na zadní stranu pohledu, tak je ta pohlednice o něco chudší.

Co vy?
karelhladis.cz ~ Mé pohledy na výměnu ~ Má sbírka ~ Vidím v lidech víc, než jen výlet na Měsíc.
Karlinho
Člen
Člen

Re: Sbíráte známky?

Příspěvekod Majky » úte 26. lis 2013 22:59:53

já známky nesbírám, ale oceňuji, když mi nějaká pěkná přijde a chválím je... a když mi ukazuje pohlednice kamarádka, vždycky se kouknu i na známky, které dostala...
Dont look back in anger...
Majky
Člen
Člen

Příspěvekod Helenaka » úte 26. lis 2013 23:09:32

Asi v páté třídě se mezi spolužáky rozjela sbírací mánie.. no zkoušeli jsme s rodiči dostat nějaké známky z dopisu nad párou a vůbec to nešlo a pak ještě byl problém jak se dostat k hezkým známkám - když jsem před rokem viděla v antikvariátu balíčky známek, tak mi bylo jasné, že by to nemuselo být tak těžké..

Nyní to mám tak, že se pokochám známkami z cizích zemí, které chodí na pohledech a přijde mi líto, když nedostanu víc typů, ale třeba dvakrát tu samou. Bez známky by pro měl byl pohled také prázdnější..cítím to tak i jen když to někdo napíše, že mu takto pohled došel.. :D
Naposledy upravil Helenaka dne čtv 06. úno 2014 18:46:55, celkově upraveno 1
Helenaka
Člen
Člen

Příspěvekod Adriana82 » stř 27. lis 2013 10:58:48

jak už zde bylo napsáno - známky taky nesbírám,ale neumím si pohled bez nich představit :)
Adriana82
Člen
Člen

Příspěvekod r-dusek » stř 27. lis 2013 16:56:35

Tak známky, že bych je musel z pohledů sundavat... To ne.. Pohled bez známky - je jako tělo bez srdce (možná to zní až moc přehnaně ale takhle to cítím :D ) Jinak známky co mi přijdou ,,úředně,, tak sundavám.. a sbírám jen pro potěšení.. nejvíc se mi líbí známky s portréty a české/-oslovenské.. :D ... Jednou mi paní z UK poslala přes 60 známek a 8 známek s královskou rodinkou.. Už starší ale hodně potešily...
r-dusek
Člen
Člen

Příspěvekod Oter » stř 27. lis 2013 17:38:18

Tak já známky sbírám a sundávám jen z obálek. Z pohledů by mi to přišlo líto.
Oter
Člen
Člen

Příspěvekod lupidoly » stř 27. lis 2013 18:13:29

Poslední dobou se u mě objevila "potřeba" sbírat i známky...například jsem si teď objednala spoustu československých, že je budu dávat do swapů, nebo když má někdo napsáno na profilu, tak nějakou přidám :) některé jsem si objednala pouze po jednom kuse a ty půjdou do mé zatím velice skromné "sbírky" :rolling:
lupidoly
Člen
Člen

Příspěvekod Mirek » ned 01. pro 2013 19:59:23

Jednou jsem byl svědkem ve filatelii v Ostravě, jak paní donesla pohledy a nabízela je k prodeji. Majitel filatelie si je prohlédl a pravil: Kde jsou známky? Tento pohled kdyby měl známku tak Vám dám 100Kč.
Takže známky nesundavat. Pohlednice bez známky ja taková prázdná,ošklivá. Pošta vydává každý měsíc známky. A někdy si říkám,že to je škoda na pohlednici vylepovat - mám obavy že ten pohled kvůli známce nedojde.Protože české známky patří mezi nejhezčí známky světa. Myslím že v r.2010 byla naše známka vybrána jako nejhezčí známka světa :).
Mirek
Člen
Člen

Příspěvekod Karlinho » ned 01. pro 2013 21:29:33

Mirek píše:Jednou jsem byl svědkem ve filatelii v Ostravě, jak paní donesla pohledy a nabízela je k prodeji. Majitel filatelie si je prohlédl a pravil: Kde jsou známky? Tento pohled kdyby měl známku tak Vám dám 100Kč.
Takže známky nesundavat. Pohlednice bez známky ja taková prázdná,ošklivá. Pošta vydává každý měsíc známky. A někdy si říkám,že to je škoda na pohlednici vylepovat - mám obavy že ten pohled kvůli známce nedojde.Protože české známky patří mezi nejhezčí známky světa. Myslím že v r.2010 byla naše známka vybrána jako nejhezčí známka světa :).

Zajímavá příhoda :) A přidám ještě odkaz pro případné zájemce o nejkrásnější známku světa: http://www.ceskaposta.cz/cz/aktualne/ti ... y-id39120/ :)

Obrázek
karelhladis.cz ~ Mé pohledy na výměnu ~ Má sbírka ~ Vidím v lidech víc, než jen výlet na Měsíc.
Karlinho
Člen
Člen

Příspěvekod Majky » ned 01. pro 2013 21:38:00

ach, jedna ze srdcovek *love*

a pak ještě tu ta
Obrázek

a ta by taky mohla něco vyhrát
Obrázek
Dont look back in anger...
Majky
Člen
Člen

Příspěvekod Angel » pon 02. pro 2013 0:51:11

Dřív u mě byl takový pokus pokračovat ve sbírce taťky, ale nějak mě to nechytlo. Na pohledech se jimi teda maximálně pokochám, ale nesundávám =) Ale když mi přijde pohled v obálce, tak to si je sundám.
Angel
Člen
Člen

Příspěvekod Karlinho » úte 04. úno 2014 20:57:29

S přítelkyní jsme nedávno začaly sbírat známky a než jsme se trochu zorientovali, tak to chvíli trvalo. Ještě v tom nemáme úplně jasno, ale říkal jsem si, že bych mohl dát dohromady nějaký menší článek o tom, jak jsme začali, a třeba by byl někomu užitečný :) Co na to říkáte?
Karlinho
Člen
Člen

Příspěvekod hedera » ned 23. bře 2014 8:16:38

AHOJ!
Sbírám známky asi 20 let ale s obrovskýma přestávkama ale nemám žádné supercenné.Mám asi jenom 15 albumů
a mám některé kompletní ročníky ČR a spoustu orazítkovaných českých známek co se kdysi prodávaly v celofánových
pytlíčkách.Chtěl jsem si to nějak roztřídit ale něco mám v albumech ale většinu v papírových sáčcích nadepsaných jen zemí odkud jsou.Většinou jsou ale všechny krásné,třídil jsem to na album s kočkama,ptákama,sportem,osobnosti atd
ale je to nekončící boj.Když se chci pokochat tak si vezmu a prohlížím albumy.ale na to musím mít klid.Dokonce jsem našel i album s etiketama na zápalky,je to boží protože zápalky se u nás již nevyrábí.Pokud by někdo měl zájem tak to naskenuju a někam mrsknu.
Mějte se všichni krásně a pošta ať funguje jak má.
Hedera
hedera
Člen
Člen

Příspěvekod Will.E » čtv 02. říj 2014 12:54:01

Ahoj všem. Nejsem postcrosser, ale sbírám známky a kochám se tady na fóru těmi krásnými kousky, které dostáváte na pohledech. Nádhera. <3 Jinak mám spoustu přebytků z mnoha různých států (nejvíc samozřejmě Československo, ČR a různá Německa), takže v případě zájmu o starší ražené známky (třeba do swapů) mi klidně napište.
Will.E

Další

Zpět na Pohlednicová diskuse