cena poštovného ve světě

Vše, o čem si chcete pokecat a týká se pohlednic - sem!

cena poštovného ve světě

Příspěvekod nickcarter » pon 03. říj 2016 0:38:12

Kdysi, když pošta zdražila na 27Kč, tak mě napadlo: "Kolik to así stojí jinde?". Tak zkuste mi napsat, zkusím z toho udělat tabulku ke srovnání. Přijde mi to jako zajímavá sonda. Hlavně rozlište cenu normál/prioritní. Dalo by se to dohledat přes weby pošt na Zemi, ale to je dost práce, takhle zapojím všechny :D
Takže teď už se od ledna 2017 dostáváme na 32 Kč nebo 37Kč pro mimoevropské prioritní (mimoevropské "pomalé" také za 32Kč - ty používám zásadně a z principu). Možno rychle do konce roku nakoupit písmenové za dnešní ceny, už jsem vzal 20ks, ale jen pro vylepení na balíky neznámým lidem, co filatelii nefandí. Ty "písmenové nálepky" považuji za ostudu a urážku české známkové tvorby. Teď asi pošlu před Silvestrem maximum do postcrossingu, pak bude pauza a už jen svátečně. Kdybych tu měl chybu, tak mě opravte.
Slovensko 0,8EUR do ČR / 0,9 Evropa / 1 EUR svět
Polsko 5 PLN / 6 PLN prioritní (cca 30/36Kč)
Rakousko 0,8 EUR Evropa/ 1,7 svět
Británie 0,9 GBP / 1,05 prioritní (cca 29/34 Kč)
Německo 0,9 EUR
Španělsko 1,1 EUR / 1,3 mimoevropské
nickcarter
Člen
Člen

Re: cena poštovného ve světě

Příspěvekod nickcarter » ned 11. pro 2016 10:20:04

Našel jsem ještě toto:
http://forum.postcrossing.com/viewthread.php?tid=88979
kdo ví (s jistotou) poštovné jiných států, přispějte na ten odkaz, tam bude větší přehled
nickcarter
Člen
Člen

Příspěvekod Mirek » čtv 12. led 2017 20:14:02

Ještě trochu k tomu mimoevropské "pomalé" za 32Kč. Ptal jsem se na poště jak dlouho jde "pomalá" za 32Kč. Odpověď byla že na doručení mají 3měsíce a jde to pozemní cestou(auta, lodě atd.),žádné letadlo.Tak nevím... Kolikrát mi nedojde ani "Priorite"
Mirek
Člen
Člen

Příspěvekod gatito » pon 13. bře 2017 16:37:32

Politika ceske posty mne fascinuje, pouze zdrazuje, Docela mne to mrzi.
gatito

Příspěvekod nickcarter » ned 19. bře 2017 11:56:12

taky mi to u pošty docela vadí, je to škoda a neúcta k tradici a tomu, že to kvanta lidí budovaly desetiletí (staletí) a pak to napomádovaný přemoudřelý chytrák v saku během krátký doby spláchne do žumpy.
Jsem přesvědčený, že i finančně - hlavně třeba u balíků - co lidí si posílalo drobnosti z aukra, nebo třeba švestky od tety z Moravy do města apod. - co by ne, když tzv. obyčejný balík do 5kg stál 50Kč. To už dneska pořádně neznají ani zaměstnanci pošty, přestože existuje (ale dražší). Všude jen rádoby líbivé služby, Balík do ruky, milion SMS a mailů k tomu a stejně o to většina lidí nestojí. Tak zvedli ceny, balíky se omezily a přesunuly k soukromým přepravcům, drobnosti se neposílají (každý procitne, když mu za balíček u přepážky řeknou o 120Kč), zavedly se Zásilkovny a Doručenky (i tak dražší, než byly původní tarify pošty a většině nevadí si pro to jet přes půl města-naopak se neotravuje s dohady PPL a dalších, co s tím dopoledne, když je v práci).
Pošta se pomluvila, hlavně, že s dodávkou ostatních dopravců je to skvělý-občas žasnu, jak to funguje :) Lidi a vybavení zůstalo, takže hospodářský výsledek se určitě vylepší...
nickcarter
Člen
Člen

Zpět na Pohlednicová diskuse