Utracené pohlednice

Vše, o čem si chcete pokecat a týká se pohlednic - sem!

Utracené pohlednice

Příspěvekod mumajs1 » úte 31. led 2017 9:21:15

Dobrý den všem přátelům Postcrossingu.
Stalo se mi, že za pouhé 2 měsíce (listopad a prosinec 2016) mám už 6 ztracených pohledů a za měsíc leden 2017 už mi skočil do ztracených pohledů zase jeden. Za tři měsíce je to tedy už 7 pohledů, které si do 60 dnů nenašly svého příjemce. Vzhledem k ceně známek se mi zdá toto číslo neúměrně velké. Doposud jsem posílala pohledy za cenu vyšší (tedy letecky), ale po této zkušenosti už budu asi posílat pohledy levněji. Zajímalo by mě, jaké máte vy zkušenosti se ztrátou pohledů a zda je i vaše číslo tak vysoké. Popř. mi můžete třeba poradit, co dělám špatně. Adresy si tisknu a lepím na pohledy většinou v cizím jazyce (tedy čínské znaky, azbuka atd.). Nejvíce celkem ztracených pohledů mám z Číny a Taiwanu. Děkuji za váš názor popř. radu a přeji hezký den. :P
mumajs1

Re: Utracené pohlednice

Příspěvekod bratrpat » čtv 02. úno 2017 10:10:25

Dobrý den, mám stejnou zkušenost s Čínou, poslal 2 ks, nedoručené 2 ks, poslal jsem to tedy znovu a výsledek stejný. Byli to studenti a šlo to do škol, tak že to asi zabavily cenzoři. Jinak nevím, co si o tom myslet. Bratrpat
bratrpat

Příspěvekod ybur » čtv 02. úno 2017 16:33:50

bohužel se občas stane, že se pohledy ztratí. Někdy nenávratně, někdy jen zabloudí. Nebo je adresát nezaregistruje ihned a pak zapomene. Když mi pohled cestuje víc než 50 dní, obvykle kontaktuji adresáta s tím, že pokud jsem zapomněla napsat ID, moc se omlouvám... A pak podle reakce - není-li žádná, druhý pohled neposílám. Párkrát se stalo, že pohled někam založili a po mém mailu zaregistrovali, párkrát jsem poslala druhý - ten obvykle došel.
Do Číny a Ruska jdou pohledy obvykle déle než do jiných zemí. Kupodivu však nejvíc expired pohledů mám v USA.
Teď se mi blíží k expiraci Polsko a Lotyšsko.
Poslední, který mi skutečně spadl do expired, bylo Macao - to byla nová země, tak jsem z toho byla dost smutná. Na mail slečna nereagovala. A najednou, po 105 dnech, přišel hurray-mail:

“Sorry for registering your postcard lately. My post office is under construction and the staff has keep aside my postcard away from my post office box without noticing me. That is why I felt very strange that I can only got one postcard these few months, but luckily I got all my postcard back finally. Thank you for the nice postcard and stamps, I like them."

Takže i takové věci se mohou stát...

Za více než 8 let, co jsem na postcrossingu, k adresátovi dorazilo 488 pohledů a nenávratně se ztratilo 11, takže zhruba 2,25%.
ybur
Člen
Člen

Příspěvekod Mirek » ned 23. dub 2017 16:14:21

Já mám za tři roky přibližně 50ks pohlednic nedoručených. Převážně Rusko, Čína a další asijské země.
Mirek
Člen
Člen

Příspěvekod kubrt66 » sob 03. čer 2017 19:03:55

Připadá mi, že v Rusku asi přestala fungovat pošta... za rok na postcrossing.com mám 9 ztracených pohlednic, z toho 5 od března - 1x Japonsko, 4x Rusko, přičemž poslední mnou odeslaná pohlednice do Ruska byla doručená 18.4.2017 (po 32 dnech) a to jich mám na cestě do Ruska celkem 7 (ačkoliv mám zaskrtnuto neposílat víc pohlednic zároveň do stejné země). Po expiraci 2 do Ruska jdoucích, co se nestane, hned další 2 vylosované znova Rusko! Fakt už mě to přestává bavit. Posílám sice další pohledy, ale pro Rusko vybírám už jen ty "hnusný" pohledy i známky.
kubrt66

Zpět na Pohlednicová diskuse