Pokračování všeobecné diskuse z Lidí

Prostor pro všechny, kteří diskutovali na lidé.cz.

Re: Pokračování všeobecné diskuse z Lidí

Příspěvekod ybur » pát 09. kvě 2014 20:52:17

Mě se noví Lidé vůbec nelíbí - hlavně zásahy jakéhosi cenzora, jaká fotka je vhodná a mazání příspěvků. Prostě už to není ono. Na FB se nehodlám registrovat z principu.
Na tomto fóru mi taky trochu vadí roztříštěnost diskuse. Na druhé straně, z jiného pohledu je tematické dělení výhodou - akorát než se tím člověk prokouše!
Doufám, že se tady objeví víc "starých známých" z Lidí. Nechce se mi moc hlásit do dalších diskusí, i když nějaké návrhy padaly. Už takhle to je pro mě náročné, jelikož jsem větší část měsíce mimo ČR a přístupu na net, a to je potom záhul zjišťovat kde se co děje :D

V minulé várce adres jsem si vylosovala i třetího nejpilnějšího Američana. Přes 6000 pohledů. Tak jsem si říkala, že si zaslouží něco special, a poslala jsem jeden z posledních postcrossingových pohledů od Gulivera, které ještě máme v zásobě, a které jsem navíc v únoru nechala orazítkovat postcrossingovým razítkem:
http://www.postcrossing.com/postcards/CZ-440750
Děkovací mail mi mírně vyrazil dech:
“Thanks for the card. I fear for the Ukraine.”
Pak jsem si rozklikla jeho přijaté pohledy a pochopila jsem: můj pohled registroval po dvou ukrajinských.
(Ale stejně bych radši nedávala ruku do ohně za to, že ví kde CZ a UA přesně leží)
ybur
Člen
Člen

Příspěvekod Suzanka93 » pát 09. kvě 2014 21:10:46

Mne to taky mrzí, že už na lide nikdo nechodí... ja se teda s tou nelibostí vůči fotce nesetkala, od začátku mi tam nějakou přidělili, z těch, co jsem tam měla a konec.. ale několikrát jsem se setkala s tím, že si někdo vzal cizí fotku, co někde našel na netu...:/ A tak klidně můžeme takovou tu všeobecnou diskuzi vést tady, je pravda, že něco do sebe to má, jak je to tu rozdělené, třeba ty obchody, reference... ale pro takovou tu obecnou diskuzi bylo to na lidech podle mého lepší..
Jinak já jsem v poslední době dostala tolik parádních pohlednic...:D jsem závislák, totální:D třeba Chile http://tinyurl.com/mgvfsnr to byl docela nářez, když jsem to Valparaiso našla ve schránce asi 2 dny poté, co tam propukl ten požár:( pak třeba má milovaná Indonesie, ta nezklame snad nikdy http://tinyurl.com/ljecuoa anebo neobvyklé Rusko:) http://tinyurl.com/p8kxzrw
Jinak bych v blízkých dnech měla dostat Arménii, na tu jsem moc zvědavá:) a možná se poštěstí i swap s Barbadosem, tiše doufám:)
Jak říkám, závislák:)

PS: jinak ten pohled od Gulivera mam už taky, objednala jsem si je společně s pohledy stadionu a jsou naprosto krásné, jak stadiony, tak mapky, ty pohledy zboznuju:)
Suzanka93
Člen
Člen

Příspěvekod ybur » pát 09. kvě 2014 21:13:08

Suzanka93 píše:Jak to vidíte?? na lidech nic, tady to taky moc nežije... ten účet tam jsem si nechala jen kvuli diskuzi na postcrossingu, ale jestli tam nebude nikdo chodit tak, jako doposud, mazu, to nema cenu... to jsou vsichni na facebooku?? nebo to vsichni vzdali?? proc tam uz nechodite?? vzdyt zas tak priserne to neni - aspon co se tyce diskuze, vlastne se v nasi diskuzi vice mene nic nezmenilo.. a presto si tam diskutujeme dve..

(havelkovaz)

Kyslíkovi třeba pořád mažou fotku a když nemáš fotku, nemůžeš diskutovat... (Já jsem se ještě žádnou svou fotku ani nepokoušela nahrát - to, co bych tam event. dala, by asi taky brzo smazali)
Jinak koukla jsem teď na seznam členů na tomto fóru, a ze starých Lidí je tu registrováno ca 20 lidí, tak se snad časem projeví...
ybur
Člen
Člen

Příspěvekod Angel » pát 09. kvě 2014 23:15:34

Suzanka93 píše:Jak to vidíte?? na lidech nic, tady to taky moc nežije... ten účet tam jsem si nechala jen kvuli diskuzi na postcrossingu, ale jestli tam nebude nikdo chodit tak, jako doposud, mazu, to nema cenu... to jsou vsichni na facebooku?? nebo to vsichni vzdali?? proc tam uz nechodite?? vzdyt zas tak priserne to neni - aspon co se tyce diskuze, vlastne se v nasi diskuzi vice mene nic nezmenilo.. a presto si tam diskutujeme dve..

(havelkovaz)

Tak já jsem si třeba profil smazala hned, jak oznámili tu úžasnou změnu. Podporovat jsem to nechtěla a co jsem se tam teď koukala, tak je to opravdu hrůza.
Ale taky mě mrzí, že tady se to moc nehýbe, nicméně na Facebooku je dost živo, jen je škoda, že hodně lidí, kteří chodili na lide.cz k němu má zbytečný odpor =)
Angel
Člen
Člen

Příspěvekod Suzanka93 » ned 11. kvě 2014 9:38:46

ybur píše:
V minulé várce adres jsem si vylosovala i třetího nejpilnějšího Američana. Přes 6000 pohledů. Tak jsem si říkala, že si zaslouží něco special, a poslala jsem jeden z posledních postcrossingových pohledů od Gulivera, které ještě máme v zásobě, a které jsem navíc v únoru nechala orazítkovat postcrossingovým razítkem:
http://www.postcrossing.com/postcards/CZ-440750
Děkovací mail mi mírně vyrazil dech:
“Thanks for the card. I fear for the Ukraine.”
Pak jsem si rozklikla jeho přijaté pohledy a pochopila jsem: můj pohled registroval po dvou ukrajinských.
(Ale stejně bych radši nedávala ruku do ohně za to, že ví kde CZ a UA přesně leží)

Já mam celkově občas pocit, že vůbec netuší, kde česko je.. i když upřímně, několik států jsem si taky hledala a netušila, třeba hned první, když jsem si vylosovala to Macao.. ale někdy mě až překvapí tím, kolik toho vědí:)
Suzanka93
Člen
Člen

Příspěvekod 4llis » ned 11. kvě 2014 16:02:31

Ahoj,

ohledně Lidí.cz - fotku mi to nechce vzít, bez ní mě to tam nepustí a ani nevím, kde a jak se zrušit :roll:
Takže za mě - tam už ne...
Sem chodím skoro každý den i když je to tu nějaké zdechlé -
ale tohle je myslím místo, kde by se dalo pokračovat v pokecu :)
Taky jsem u Budivoje na Lopuchu - tam jsme asi jen 4...
No a proti všem svým předsevzetím jsem i na FB, ale spíš jen na čumendu a jako špión ;)
Tam to žije vesele a divoce, spousta fajn lidí a akcí - teď třeba "kolovací pohledy" - 3 obálky budou teoreticky putovat mezi přihlášenými lidmi a každý si může vzít kolik chce pohledů a dát tam stejný počet svých a pošle obálku dál.

Já hlasuju pro tohle fórum.
Rudka
4llis
Člen
Člen

Příspěvekod Karlinho » ned 11. kvě 2014 16:12:16

4llis píše:Sem chodím skoro každý den i když je to tu nějaké zdechlé -

Posledních pár týdnů nebyl na web a fórum čas, teď to jdu všechno dohnat, snad to tu bude žít minimálně tak, jako předtím :)
karelhladis.cz ~ Mé pohledy na výměnu ~ Má sbírka ~ Vidím v lidech víc, než jen výlet na Měsíc.
Karlinho
Člen
Člen

Příspěvekod Suzanka93 » ned 11. kvě 2014 19:29:02

Tak o Lopuchu slyším poprvé, to se ke mně nějak nedostalo... na facebook prostě nepůjdu, pro někoho možná zbytečný odpor, ale to si raděj budu sama se sebou diskutovat na lidech:D (což nebudu, protože jsem to už taky zrušila.. teda, nejde to zrušit okamžitě, musí se čekat několik dnů, jestli si to nááhodou nerozmyslím - už stejně jako na facebooku:/) ... tak snad se to tady nějak rozjede..
Suzanka93
Člen
Člen

Příspěvekod Karlinho » ned 11. kvě 2014 21:56:27

Suzanka93 píše:Tak o Lopuchu slyším poprvé, to se ke mně nějak nedostalo... na facebook prostě nepůjdu, pro někoho možná zbytečný odpor, ale to si raděj budu sama se sebou diskutovat na lidech:D (což nebudu, protože jsem to už taky zrušila.. teda, nejde to zrušit okamžitě, musí se čekat několik dnů, jestli si to nááhodou nerozmyslím - už stejně jako na facebooku:/) ... tak snad se to tady nějak rozjede..

Taky Facebook moc nemusím a drží mne tam stále míň a míň věcí... Momentálně je to hlavně správa Facebook stránek a taky občas kouknout do skupiny - poradit, nasměrovat, získat inspiraci na další článek. Ale stále preferuji diskusi tady, na fóru, jelikož jakmile si tady člověk trochu zvykne, tak už nebude chtít zpět :D
karelhladis.cz ~ Mé pohledy na výměnu ~ Má sbírka ~ Vidím v lidech víc, než jen výlet na Měsíc.
Karlinho
Člen
Člen

Příspěvekod ybur » pát 16. kvě 2014 18:41:06

Dnes mi už po 26 dnech dorazil na místo určení (do Číny) poslední pohled z minulé várky. Poděkování přišlo i v čínštině:

谢谢你寄来的明片,我非常喜欢。
(thankyou for your nice card,i like it verymuch)

Dolosovala jsem si i pohledy pro další měsíc (limit naposledy navýšený o známky z Vánoc), samozřejmě samá klasika:DE, RU, US, NL, TW, UA, BY :x

Mimochodem, když už jsem u těch známek - doplňovala jsem zásoby a natrefila na 25Kč známku Chodské dudy. Škoda, že na nás na srazu v Domažlicích vyšel jen jeden dudácký pohled (navíc už jsem ho dávno odeslala) - byla by to super kombinace.
ybur
Člen
Člen

Příspěvekod Suzanka93 » čtv 29. kvě 2014 16:06:18

Ahoj:) mam dotaz - vylosovala jsem si holku z Číny, která je na postcrossingu 8 měsíců, má 16 odeslaných pohledů a 6 prijatych.. nevíte, čím to muze byt, jakto ze je tak vysoky rozdil?? posilali byste pohled nebo to nema smysl??:/
Suzanka93
Člen
Člen

Příspěvekod Peprmintka » úte 08. črc 2014 13:24:06

Taky jsem u Budivoje na Lopuchu - tam jsme asi jen 4...

Mohla by jsi prosím dát odkaz na tu diskuzi na Lopuchu. Zkoušela jsem tu skupinu najít, ale bez úspěchu.
Peprmintka
Člen
Člen

Příspěvekod ybur » pát 11. črc 2014 15:29:22

Musím se pochlubit. Sice na to tady je speciální kolonka, ale budu věrna zásadě "pokračování všeobecné diskuse z Lidí".
Včera a dnes jsem si vylosovala úplně všechno, so jsem si vylosovat mohla (jsem přechodně slovenskou postcrosserkou, budu totiž o chlup déle než obvykle u mámy na Slovensku a nápad dcer poslat pár pohledů s mnohem raritnější země než je CZ se mi docela zamlouval). No, Česko jsem si teda nevylosovala. Ale jinak je portfólio mnohem zajímavější než obvykle: včera USA, Jižní Korea (nová země sent), UK, DE,FR, LV
Dnes NL, FI,INDONÉZIE, CN, ARGENTINA, TURKMENISTÁN (tři úplně nové země!)
Ještě doteď jsem se z toho nevzpamatovala.
Zbývá už jen sehnat na Slovensku pohledy - což je někdy pěkná fuška.
ybur
Člen
Člen

Příspěvekod MiaErrian » pát 24. říj 2014 16:09:18

funguje vám to přihlašování na web české pošty?
přihlašuju se furt dokola ale vypadá to že zbytečně protože v eshopu se to neukazuje - furt je tam ikonka "přihlásit"
A to už nejdou objednat známky které nejsou skladem???
MiaErrian
Člen
Člen

Příspěvekod Angel » ned 26. říj 2014 3:38:43

MiaErrian píše:funguje vám to přihlašování na web české pošty?
přihlašuju se furt dokola ale vypadá to že zbytečně protože v eshopu se to neukazuje - furt je tam ikonka "přihlásit"
A to už nejdou objednat známky které nejsou skladem???

A všimla sis, jestli ti k přezdívce, kterou jsi zadala při registraci, nepřidali nějaké číslo? No a známky, které nejsou skladem, už bohužel objednat nejdou.
Angel
Člen
Člen

PředchozíDalší

Zpět na Uprchlíci z lidé.cz