[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 9375: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:7645)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 9379: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:7645)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 9381: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:7645)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 9383: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:7645)
Postcrossing.cz | Největší české Postcrossing fórum • Zobrazit téma - Jsem tu nový. Smím se představit?

Jsem tu nový. Smím se představit?

Jste tu poprvé? Můžete se představit a přečíst si pravidla.

Re: Jsem tu nový. Smím se představit?

Příspěvekod Shewalksinbeauty » sob 12. říj 2013 22:14:13

Ahoj všichni,
jmenuji Lenka a již pár let jsem členkou klubu devětadvacetiletých. Bydlím ve Třemošné, což je malé městečko kousek od Plzně. Ale většinu svého bdělého času trávím právě v Plzni. Tam jsem se také dozvěděla o :logo:u. Jednou k nám do obchodu přišla zákaznice, která kupovala větší než malé množství pohlednic. Jako správné ukecané ženské jsme se daly do řeči a já se dozvěděla vše, co bylo třeba. Za což své :logo:ové kmotře paní Rudce mockrát děkuji! *love* Od té doby se mimo jiné vrhám na všechny zákazníky, kteří u nás kupují pohlednice a ptám se jich, zda-li je sbírají nebo posílají.
Když se zrovna nesnažím rozpoznat nějaké další postcrossery, chodím do lesa se psem, čtu (nejraději mám knihy se slovem "který" v názvu: Muž, který sázel stromy, Stařec, který četl milostné romány, O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu apod.), nutím své přátele jásat nad každou novou pohlednicí a dělám mnoho dalších pro krásný život nezbytných věcí.
Shewalksinbeauty
Člen
Člen

Příspěvekod PAKUNA » ned 13. říj 2013 11:22:43

Ahoj :)
jmenuji se Pavlína a bydlím v malé vesnici u Ostravy. Na :logo: vystupuji pod přezdívkou PAKUNA, na lide.cz jsme mě mohli znát jako m.paja (můj email na seznamu).
V Ostravě studuji Pedagogickou fakultu, v červnu jsem ukončila bakalářské studium a teď pokračuji ve studiu 2 navazujících magisterských oborů.

Už od 1. třídy mám ráda knihy, pokud máte nějaký tip na dobrou knihu, tak mi napište. *love*
Studuji český jazyk a literaturu, takže čtu převážně "povinnou četbu", ale čas si najdu i na jiné knihy.

O :logo: jsem se dozvěděla před dvěma lety. V srpnu jsem byla na táboře pro rodiče a děti (miminka, batolata, předškoláci) a byli jsme na výlětě na nějakém zámku v jižních Čechách. S kamarádkou jsme kupovaly domů pohledy a jedna maminka z tábora je kupovala taky a lepila na ně známky s větší hodnotou než my dvě. Zeptaly jsme se jí, proč to dělá. Vysvětlila nám, že je členem :logo: a vygenerovala si 5 adres, které teď pošle z výletu.

Tento nápad mě velice zaujal. Po příjezdu domů jsem se zaregistrovala a doma mám asi 120 oficiálních pohlednic a 100 swapů.
Give a man a free hand and he will run it all over you. Mae West
More tequila, more love, more anything. More is better. Meredith Grey
PAKUNA
Člen
Člen

Příspěvekod rady » ned 13. říj 2013 16:44:37

Ahoj, taky se přidám. Diskuzi na Lidé.cz jsem sledovala denně, ale zapojila se jen málokdy. Na :logo: mám stejný nick jako tady. Jsem z Opavy a kromě deseti let v Praze tam pořád bydlím. Celou dobu pracuji v jedné bance.
Na :logo: jsem asi tři roky a stala se na něm docela závislou. Dověděla jsem se o něm od paní z Německa, s kterou jsem si občas mailovala a už jsem ji v počtech pohledů předstihla :) Mám jich oficiálně odeslaných přes 1400, k tomu swapy, které raději nepočítám. Občas se zapojuji i do tagů. Snaha o omezení mé aktivity není příliš úspěšná 8-)
Exotika není mou preferencí, mám moc ráda pohledy z Německa i Holandska (a taky tam jde pošta většinou rychle...) Sbírek mám několik, hlavně majáky, mlýny a mapky, dále mosty a několik dalších:
https://plus.google.com/photos/11197767 ... banner=pwa
Mou další vášní jsou knihy (už je nemám doma kam dávat a chodím do několika knihoven) a ráda navštěvuji různá muzea a galerie v rámci mých různých výletů.
rady
Člen
Člen

Příspěvekod Adriana82 » pon 14. říj 2013 9:40:16

Ahojda,tak tedy i já něco písnu. Jmenuju se Adriana a je mi 31 let. Nyní jsem s 2měsíčním synkem na mateřské,jinak jsem kancelářská krysa v jednom malém pivovaru :cz: Pocházím z Rychnova nad K.,ale už tam hoooodně dlouho nežiji a bydlim s přítelem a prckem v Hronově. Momentálně mi veškerý čas zabírá syn,ale dříve jsem doslova ležela v knížkách a doma už je není kam dávat,jelikož knihy vyloženě miluju a nejsem ten tip,co by si přečtenou knihu vrátil do knihovny , takže jsem prostě nakupovala a nakupovala .... teď už díky mateřské se to omezilo na nakupování pohledů a známek :lol: , což mé má druhá "úchylka" Pohledy sbírám už od dětství a na postC. jsem nováček (pouhé 3 měsíce) Škoda,že jsem ho neobjevila dřív :| Uživatelské jméno tam mám stejné jako tady. Na lidéčko jsem občas jukla,ale nedebatovala :oops: to až tady :mrgreen:
No,to je asi tak ve zkratce to,co jsem chtěla zdělit :mrgreen:
Adriana82
Člen
Člen

Příspěvekod olina.sal » stř 16. říj 2013 7:42:14

Ahoj, zdravím vás tady...jmenuju se Olina, jsem z Hlinska, ve východních Čechách.. na :logo: jsem už víc než rok , a mam posláno 100 pohlednic, na muj profil, mužete kouknout tady http://www.postcrossing.com/user/schamanka, a profil mého syna je tady...http://www.postcrossing.com/user/Sebik2004 ten také obvykle spravuju já.. bo syna to nějak přestalo bavit.. a je mě líto ho nepoužívat. :smile:
K :logo: mě přivedla náhoda, kdysi před lety o něm vyprávěl přítel, který byl v Irsku a přijel s tím že něco takovýho funguje, ale pak jsem to nechala plavat a pak si dlouho nemohla vzpomenout jak se to jmenovalo a pak nahodou jsem to našla na FB, a od tý doby posíláme celá rodina :lol: jinak ještě mimo postcrossingu se věnuju Geocachingu, sbírání turistických vizitek a rádi jezdíme s dětma na výlety.
Všem tady přeju hodně přijatých pohlednic a hlavně takových které se líbí... ;)
Olina
olina.sal
Člen
Člen

Příspěvekod MiaErrian » pát 18. říj 2013 13:56:59

Zdravím!
Jmenuji se Martina, bydlím v Praze a :logo:u se věnuji přibližně od začátku tohoto roku, k čemuž mě nabudil překvapivě vánoční dárek - byl to dopisní set s krásným ručním papírem a kaligrafickou brožurkou. Nejdříve jsem obepisovala své kamarády, kterým jsem posílala nějaké mé obrázky a vzkazy ale připadalo mi, že bych se odpovědi nedočkala, i když naslibovali hory doly :roll: (chápu, že každý z nich nemá na to peníze, čas nebo náladu, ale moc mě to mrzelo) a když jsem takhle jednou listovala internetem, jestli je pár jiných bláznů, kteří by si rádi dopisovali, narazila jsem na :logo: HURÁ! :mrgreen: *love*
No, a ačkoliv jsem nejdříve chtěla něco jako přátele na stálé dopisování (kterých se mi nakonec také nečekaně dostalo :D ), zamilovala jsem si posílání pohlednic do celého světa a především otevírání schránky, která je nyní každým dnem plnější. Tenhle koníček je sice drahý, ale dává mi dobrou náladu v pravidelných intervalech - protože já jenom ráda dostávám krásné pohledy a zajímavé příběhy, ale především si užiji i psaní vlastních pohledů (téměř všechny jsou po stranách ode mě kaligraficky pokresleny) a někdy i kreslení. No a v neposlední řadě to zabraňuje mému dalšímu úpadku ve znalostech angličtiny - jazyku, ke kterému jsem měla po celou základní školu averzi, na střední jsem ji zvesela ignorovala ale nakonec mě cosi rozhoupalo, abych začala chodit na večerní kurzy a následně i dva roky do jazykové pomaturitní školy, kde jsem si ji oblíbila a pochopila, že jsem cítila větší nesnášenlivost k tupým učitelkám než k jazyku samotnému.
Jsem ráda, že i v Čechách je velká komunita, do které bych se dříve či později ráda zařadila i na nějakém tom srazíku (až na to bude čas). jo a samozřejmě že jsem sem přešla z webu lide.cz, kde mě hyzdila ošklivá zastaralá přezdívka zaspamovaného e-mailu "MiaGoldengirl" :lol: :mrgreen:

Ráda swapuji i taguji (tady především v topicu "dragon tag", kde mě už asi mají plné zuby :oops: nebo fantasy-art a klasicky castles ). Ironicky jsem zjistila, že ačkoliv jsou exotické pohledy opravdu nádherné, málokdy se mi poštěstí aby mi někdo nějaký poslal - hlavně v oficiálních, ale zato z Evropy mi nečekaně přichází téměř vždy krásné turistické pohlednice. Ty nejpěknější si dávám na ledničku, kde se na ně mohu dívat i několikrát denně :mrgreen:
A samozřejmě, že když už najdu nějaký koníček, který lze provozovat skupinově, o to více se mi zamlouvá - protože nad tím mohu diskutovat, číst si o jiných zážitcích a vůbec být dobře informovaná :lol:
Lovu pohledů zdar! :mrgreen:
Obrázek

MiaErrian
Člen
Člen

Příspěvekod Denulka14 » úte 22. říj 2013 12:36:20

Čaute ludia :)

Mé jméno je Denisa, je mi 21 let. Bydlím v Orlové, to je město kousek od Ostravy na severu Moravy. Jsem tady na fóru dalo by se říci nová ;) S postcrossingem už jsem spojená už tři měsíce. Na posílání pohlednic mě nabechtala kamarádka, říkala, že je to pěkné a že ji to dost baví. Tak jsem to zkusila a měla pravdu. Posílání pohledů je jako droga :) Čekám kdy mi přijde nový a nový, hledám swapy, které se mi líbí a tuhle službu si prostě užívám. Jsem opravdu spokojená.

Mezi mé oblíbené pohledy patří místa a věci, které jsou typické pro danou zemi. Ale nevadí mi žádné pohlednice :) Na mém profilu se můžete podívat jaké kousky jsem již dostala... http://www.postcrossing.com/user/Denulka

Oblíbené zájmy mimo postcrossing jsou knížky, hokej, a ráda jezdím na motorce :) Ráda sedím při dobré zábavě s kamarády a samozřejmě nejvíce času trávím s přítelem :)
Denulka14
Člen
Člen

Příspěvekod Anwiel » pát 25. říj 2013 19:22:02

Zdravím všechny :)

Jmenuji se Jana, většina lidí mě ale zná jako Anwiel, je mi 24 let a bydlím v Praze. K postcrossingu jsem se dostala přes kamarádku, která na svém blogu zveřejňovala fotky pohledů, které jí přišly i které odeslala. No, nejdříve jsem si říkala, že to není nic pro mně, ale pak jsem se taky přihlásila a už jsem stejný maniak :D

Nejvíce mě asi chytlo nakupování pohledů, na tom jsem se stala skoro závislá. Ať jdu kamkoliv, tak tam vybírám pohledy, prolejzám internet a vybírám, vybírám. Samozřejmě vybírání toho pravého pohledu pro vylosovanou osobu je taky super :) A taky velice ráda přijímám nabídky na swap :smile:

Co se týče pohledů, mám ráda typické pohledy dané země - pohled na město, krajinky či místní malíři, ale jsem ráda za jakoukoliv pohlednici. Moje nejoblíbenější z těch, co jsem zatím dostala je asi tato (i když všechny jsou super!) http://www.postcrossing.com/postcards/AU-289422 - Miluji ten film!

Kromě postcrossingu se hrozně ráda učím jazyky, nejvíce mě baví Japonština a vlastně vše okolo Japonska, miluju jejich historii, kulturu, jídlo (i když jsem přísný vegetarián, tak se tam najde spousta dobrot, co si ráda dám). Pak také záchrana zvířat. Nejsem takový ten člověk, co lidem cpe vegetariánství a tak, ale bojovat proti týrání zvířat, to je moje. Pak muzika, od poslouchání až po hraní, hlavně na bicí :D Knihy, psaní povídek, malování, sport, posilovna ....

Šve mě pošta a ty jejich "úžasné" známky. Jistě, dají se sehnat i pěkné, ale když přijdu rovnou na poštu s jedním pohledem, tak tam mají opravdu strašné známky :( Objednala jsem si bloček s Muchou, ale ty známky jsou příšerně velké... Vždycky mi to přijde líto, protože na většině pohlednic, co dostávám, jsou krásné známky :) Nejvíce se mi líbily tyhle z Číny: http://www.postcrossing.com/postcards/CN-1049073
Anwiel
Člen
Člen

Příspěvekod Angel » pát 25. říj 2013 22:17:45

Ahoj! =)

Jmenuji se Veronika a je mi 21 let. Pocházím z Hradce Králové, ale momentálně studuju psychologii na FF MU v Brně, kde tedy trávím víc času, ale ráda se vracím domů.

Postcrossing jsem chvíli okukovala a nakonec se před rokem a něco rozhodla taky zapojit. Sbírám už několik let pohledy (vlastně pokračuju ve sbírce, kterou začala moje mamka), takže mě to chytlo celkem rychle. Ale snažím se brzdit hlavně kvůli financím, takže nejsem tak aktivní jako hodně z vás tady. Nicméně to dění sleduju tak nějak pořád, ráda se zapojuju do diskuzí, prohlížím pohledy ostatních, nakupuju pohledy teď už po dvou a stále objevuju pro mě něco nového.
Nejvíc mě baví vybírat pro dotyčného pohled a z druhé strany ho celý popsat. A nic nezahřeje u srdce víc, než když pak obdržíte nadšenou zprávu od příjemce, vždycky mi to zlepší den =) Stejně tak já mám největší radost z pohledu, který je celý popsaný a ještě se odesílatel trefí do mého oblíbeného motivu, což u mě není tak těžké. Teď budu už podruhé posílat děkovný pohled nazpátek a doufám, že dorazí.
Swapům jsem zatím úplně nepropadla, mám za sebou teprve dva a domlouvám si třetí. Zatím jsem ale nezkoušela žádnou exotiku, ale třeba na to časem taky dojde.

Mimo pohledů sbírám i delší dobu mince, malé kalendáře, vstupenky do divadla a na jiné akce, nechávám si i všechny možné jízdenky, což se mi teď hodí, protože sem tam si vylosuju někoho, kdo je sbírá a můžu jim něco poslat spolu s pohledem. Mezi mé další zájmy patří čtení knih (můžu číst všechny žánry kromě válečných románů, ty mě moc neoslovují), poslouchání hudby (tady vede rock, ale poslechnu si ráda i jiné žánry), fotografování, miluju zvířata, zvlášť kočky (doma máme dva kocoury a jednu kočku) a ráda chodím do divadla, na výstavy, na přednášky, na koncerty atp. (i když většinou nemám s kým =D).

Na postcrossingu mě můžete najít tady: http://www.postcrossing.com/user/Angel12
Angel
Člen
Člen

Příspěvekod Vendula » stř 08. led 2014 14:21:45

Čau! :) jsem tu taky nová.
Moc toho asi nenapovídám, protože času vysedávat u netu není tolik, nicméně mě sem přivedl tip z postcrossing. diskuse z Facebooku, jelikož se tu prý dává dohromady objednávka z Postallove, a ta mě zajímá. Včera jsem viděla pár nových kousků + když se objednávalo posledně, tak zase neměli několik dalších, co by teď měly být, a tak bych se chtěla přidat.
Jinak už jedu pouze oficiálně, protože swapy hrozně lezou do peněz a tak nějak jsem tu oficiální cestu kvůli swapům hned zkraje odstřihla, což mi pak přišlo líto. A tak teď trpně sedím, posílám furt dokola Německo a Bělorusko a říkám si, kdybych měla naposíláno to, co mám naswapováno, nemusela bych to třeba řešit :mrgreen:
V.
Vendula

Příspěvekod tosuja » úte 11. úno 2014 19:56:23

Ahoj, jmenuji se Zdeňka a pohlednice posílám už cca čtyři roky.
Pohlednice jsem sbírala už jako malá a dodnes je ráda dostávám a posílám odevšad kde se naskytneme :rolling:
Teď jsem měla asi rok pauzu, nějak nebyl čas a ani moc peníze, ale teď jsem dostala chuť zase poslat pár pohledů :)
Bydlím kousek od Ostravy a doma mám ještě dvě malé děti.
tosuja

Příspěvekod Arya95 » ned 13. črc 2014 23:16:50

Ahoj, jmenuji se Lenka. Je mi 19, v květnu jsem úspěšně odmaturovala a v září začínám studovat Lékařskou genetiku na MU.
O postcrossingu jsem se dozvěděla už kdysi dávno, avšak brzo na něj zapomněla. Teď jsem si během letní brigády na poště na postcrossing vzpomněla, zaregistrovala se a v pátek dorazil můj první pohled do Německa, a druhý momentálně cestuje do Ruska. Teď tedy čekám na svůj první pohled. Ve volném čase nejraději čtu, jinak miluju hokej, geocaching a fotografování... a poslední týden trávím prohlížením pohledů :)
Arya95
Člen
Člen

Příspěvekod frakira » pon 17. srp 2015 8:50:18

Ahoj,
jmenuji se Jarka (mno, spíš Jarmila :-)) a postcrossing jsem objevila teprve před chvilkou. Jedna paní si založila klub na fleru a já si poprvé (a naposled) v životě prohlížela, jaké jsou tam kluby. Nechápu, jak mi mohlo něco tak úžasného celé roky unikat!
Nesbírám pohledy, známky... vlastně nesbírám nic, ale miluji psaní a miluji lidi. Je mi 36 (ale cítím se mnohem mladší! :-))
Jsem ráda, že kromě postcrossingu existuje i tohle forum - narazila jsem na něj, když jsem hledala zajímavá fakta o Česku.
Jinak mám všechno zajímavé o sobě v profilu (zatím jen na postcrossingu) - teď už trošku obšírnějším, protože mě pár pohlednic moc nepotěšilo. Ze začátku mi připadaly profily, kde si lidé vyjmenovávají, co chtějí, arogantní, ale po pár desítkách pohledů jsem uznala, že je to opravdu dobrý nápad.
frakira

Příspěvekod Jinovatka » úte 15. zář 2015 12:48:47

Jsem tu nová, Jmenuji se Jitka, zdravím všechny a mám dotaz: U mé první adresy, na kterou budu dnes posílat, jsem si zapomněla opsat I.D. a již nemohu na stránkách adresu najít - ukládá se někam seznam adres včetně I.D. a mohu jej tedy dohledat? Děkuji za nápovědu!
Jinovatka

Příspěvekod Mirek » sob 19. zář 2015 15:54:15

Mně vylosovaná adresa ještě přijde na email.
Mirek
Člen
Člen

PředchozíDalší

Zpět na Vítejte!